Jak zostałem pisarzem – niezwykła autobiografia Andrzeja Stasiuka!

StasiukDrodzy czytelnicy! Mamy przyjemność polecić wam autobiografię wspaniałego, polskiego prozaika i dramaturga, Andrzeja Stasiuka – Jak zostałem pisarzem (próba autobiografii intelektualnej). Jeśli ktoś myśli, że to kolejna książka z serii o niezbyt ciekawym życiu autora to grubo się myli. Jak wiadomo, Stasiuk to wybitna postać, a jego twórczość została nagrodzona wieloma znaczącymi wyróżnieniami. Można więc wyobrazić sobie, jak barwne i ciekawe życie miał, i nadal ma, sam pisarz.

Jak zostałem pisarzem to opowieść interesująca i wzbudzająca niemałe rozbawienie. Utrzymana w tonie autobiografii, opisuje zwykłe, codzienne życie, jednak mimo swojej prostoty potrafi zaintrygować czytelnika. Okazuje się, że brak skomplikowanych opisów czy wywodów to klucz do sukcesu. W tle przeżyć Andrzeja Stasiuka pobrzmiewają czasy PRL-u. Da się również zauważyć, że autor odnosi się do nich nieco pobłażliwie. Mimo to, ujawnia też pewne korzyści, płynące z życia w tych czasach. I trudno się dziwić, skoro PRL stanowił sporą część życia pisarza. Można odnieść wrażenie, że nie był to jakiś gorszy etap w jego życiorysie, jednak należy również pamiętać o zagrożeniach i pewnych ograniczeniach, narzucanych wtedy przez system. Książka Jak zostałem pisarzem to ciekawy przekrój zarówno tych dobrych, jak i złych stron życia w PRL-u, ale również mnóstwo przenikliwych spostrzeżeń na temat otaczającego nas świata. Stasiuk dzięki swojej błyskotliwości, zabarwionej humorem prezentuje czytelnikowi ciekawą historię życia.

Jak zostałem pisarzem ukazała się na polskim rynku książkowym nakładem wydawnictwa Czarne. Serdecznie polecamy ją wszystkim, nie tylko miłośnikom poznawania życia pisarzy. To świetna książka, której daleko do popularnych, typowych autobiografii.

Przeczytaj także