Żółty ptak śpiewa – światowy bestseller w Polsce!

Żółty ptak śpiewa - kup na TaniaKsiazka.plŻółty ptak śpiewa to światowy bestseller, który jest już dostępny w sprzedaży także na polskim rynku. W związku z tym powody do zadowolenia mają przede wszystkim miłośnicy literatury pięknej. Poza tym ta historia zainteresuje też każdego, kto lubi książki z historycznym tłem. Jedno jest pewne. Ten tytuł zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ autorka, Jennifer Rossner stworzyła niezwykle poruszającą i przejmującą opowieść. Tym samy jeszcze długo po zakończeniu tej książki historia bohaterów zostanie w waszych sercach i głowach. Koniecznie przekonajcie się o tym sami i sprawdźcie to!

Żółty ptak śpiewa – kilka słów o fabule książki

Jest lato 1941 i trwa II wojna światowa. Gdy w jednej z polskich wsi nazistowscy żołnierze organizują obławę na Żydów, Róża i jej pięcioletnia córka Szira ukrywają się w stodole. Nie mogą opuszczać tego miejsca i muszą być bardzo cicho. Wszystko po to, by nikomu nie zdradzić swojej kryjówki. Jednak zafascynowana muzyką dziewczynka nie rozumie, dlaczego nie może jak inne dzieci bawić się, tańczyć, śpiewać. Wtedy Róża opowiada córce o zaczarowanym ogrodzie, w którym żółty ptak wyśpiewuje wszystkie melodie, jakie dziewczynka sobie wymarzy. Tym samym w wymyślonym przez matkę świecie, Szira czuje się bardzo bezpiecznie i chociaż na chwilę zapomina o otaczających ją okropnościach.

Wkrótce jednak przychodzi dzień, w którym to bohaterki są zmuszone opuścić bezpieczną kryjówkę. Róża stanie wówczas przed najgorszym dla matki wyborem. Ponieważ, aby chronić córeczkę, musi od niej odejść.

Czytelnicy otrzymują od pisarki poruszająca do głębi i przejmującą do bólu opowieść o miłości matki do córki. Miłości, której nie jest w stanie zniszczyć nawet największe okrucieństwo. Nic więc dziwnego, że ta opowieść w błyskawicznym tempie zyskała status bestsellera, stając się międzynarodowym hitem.

Przypominamy, że książka Jennifer Rossner pt. Żółty ptak śpiewa jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury pięknej. I tym, którzy uwielbiają literaturę z historycznym tłem. Sprawdźcie koniecznie!

Przeczytaj także