Znamy datę premiery kolejnego tomu Millennium!

Co nas nie zabijeFani słynnej już serii Millennium mają powody do radości. Premiera piątego tomu powieści przewidziana jest bowiem na 7 września 2017 roku. Książka pojawi się w ponad 20 krajach (także w Polsce), a jej autorem już kolejny raz zostanie David Lagercrantz. Szwedzki pisarz posiada pozwolenie na kontynuację serii od spadkobierców Stiega Larssona, który zapoczątkował kultowy cykl.

Millennium oczami wydawcy

Całą sprawę skomentowała również Eva Gedin, piastująca stanowisko dyrektora wydawnictwa Norstedts. Oto, co powiedziała:

Przed chwilą skończyłam czytać szkic książki. Wspaniale znów pracować z Davidem i nową historią rozgrywającą się w świecie Millennium. To niesamowite, jak David potrafi wyszukiwać niebanalne tematy i tworzyć zaskakujące intrygi. Tak jak ostatnim razem książka wyjdzie jednocześnie na całym świecie. I mogę obiecać, że będzie tak samo ciekawie!

To oznacza, że nadchodzący rok dla czytelników zapowiada się niezwykle interesująco. Warto wspomnieć, że czwarta część kryminalnej trylogii pt. Co nas nie zabije, za której stworzenie odpowiada również David Lagercrantz, sprzedała się w 6 milionowym nakładzie, w 40 państwach. Autor przy okazji tej nowinki postanowił podzielić się z fanami informacją, skąd czerpie inspiracje do tworzenia książek w świecie Millennium:

Czerpię z fantastycznego świata, który stworzył Stieg Larsson i w czasie wakacji z moją rodziną wpadłem na pomysł, który zelektryzował mnie tak samo, jak przy pisaniu „Co nas nie zabije”. Nie zawsze było to dobre dla snu czy nerwów, ale zdecydowanie dobre dla książki.

Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na premierę najnowszej książki. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z ostatnią książką Lagercrantza, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Książkę pt.Co nas nie zabije znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także