Czy znacie już książki Ishiguro Kazuo?

Ishiguro Kazuo - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

www.theparisreview.org

Kazuo Ishiguro już od wielu, wielu lat zachwyca Czytelników na całym świecie swoimi powieściami. Chociaż pochodzi z Nagasaki, to od piątego roku życie mieszka w stolicy Wielkiej Brytanii. Debiut literacki zaliczył w 1982 roku książką pt. Pejzaż w kolorze sepii i od razu skradł serca odbiorców niemal na całym świecie. Jego nazwisko wciąż jest na szczytach bestsellerowych list, choć częstotliwość wydawania książek przez Kazuo pozostawia, wśród fanów, z pewnością wiele do życzenia. Największym uhonorowaniem dotychczasowej pracy pisarza jest bez wątpienia Literacka Nagroda Nobla, którą otrzymał w 2017 roku.

Kazuo Ishiguro – niezwykłe opowieści, niezwykła osobowość

Ishiguro Kazuo wciąż dla wielu Czytelników, ale również krytyków literackich pozostaje niezgłębioną zagadką. Pisarz niechętnie udziela wywiadów, a kiedy to robi, bardzo mało mówi o sobie. Nie przepada też za typowymi formami promocji własnych książek, dlatego też nie istnieje zbyt wiele okazji, by czytelnicy mogli spotkać go osobiście i poprosić o autograf. A jakiejkolwiek wymianie zdań już nie wspominając. Mimo to taka powściągliwość i aura tajemniczości w ogóle nie odstrasza odbiorców. Mamy wrażenie, że jest wręcz przeciwnie. Autor skupia się na tym, co potrafi najlepiej – pisze książki i nimi zachwyca cały świat. Jego życie prywatne, poglądy czy zainteresowania są zepchnięte na drugi plan. Tak, jakby wiedział, że nie tym powinni interesować i zachwycać się czytelnicy.

Dlatego też dzisiaj z przyjemnością prezentujemy Wam dorobek pisarski Ishiguro. Niemal za każdą powieść, jaką wydał, otrzymał prestiżową nagrodę lub wyróżnienie. Trudno jednoznacznie wskazać największą perełkę w dorobku pisarza, bo każda książka wydaje się tą najlepszą. Z każdą publikacją Kazuo potwierdzał swój talent i udowadniał, że jego olbrzymi sukces nie jest kwestią przypadku.  Całość bez wątpienia dopełniła Nagroda Nobla, którą, jak już wspomnieliśmy, otrzymał w tym roku.

Jeśli zatem do tej pory nie było wam po drodze spotkać się z książkami pisarza, koniecznie nadróbcie zaległości!

Wszystkie książki Ishiguro Kazuo znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także