Źle urodzone – Filip Springer

Źle urodzone - kup na TaniaKsiazka.plSłyszeliście już kiedyś o książce Źle urodzone? Nic dziwnego, miała ona bowiem już swój debiut. Tym razem jednak macie do czynienia z odnowioną wersją. Jest to bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury faktu. A jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Springera, to również doskonały moment na nadrobienie zaległości. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę i co nowego zawiera? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Źle urodzone – fascynująca podróż po Polsce

Źle urodzone to już kultowy zbiór reportaży o polskiej architekturze PRL-u. Jak już wspomnieliśmy, najnowsze wydanie zostało rozszerzone. Tym samym odbiorcy będą mieli okazję zapoznać się z całkiem nowymi tekstami. Aktualizację przeszły również doskonale znane już reportaże.

A co takiego znajduje się w książce, że udało się jej wzbudzić tak ogromne zainteresowanie wśród Czytelników? Bierze ona pod lupę najbardziej znane, ale też najbardziej kontrowersyjne budynki. Chodzi tu między innymi o dworzec w Katowicach czy Warszawie. Autor dokładnie przygląda się także poznańskiemu Okrąglakowi, Obserwatorium Meteorologicznemu na Śnieżce, warszawskiemu Pawilonowi i Chemii i Supersamowi. Nie oszczędził nawet głośnych ostatnio Emili i Cracovii.

Skąd rodzące się kontrowersje wobec tych budynków użyteczności publicznej? Otóż wyróżnić można tu dwie grupy. Jedni to ludzie, którzy te budowle podziwiają, drudzy to ci, którzy uważają, że powinny zostać zrównane z ziemią. Wszystko, dlatego że kojarzą się z komunizmem. Dzięki autorowi odbiorca ma szansę poznać okoliczności ich powstania. Dowiecie się również, dlaczego wielu z nich już nie ma na mapach miast. Natomiast ci, którzy już mieli szansę zapoznać się z wcześniejszym wydaniem książki, teraz mają niepowtarzalną okazję poznać, jak od tego czasu zmienił się status tej architektury.

Źle urodzone to fantastyczna przygoda i fascynująca opowieść o niecodziennych losach budynków. To także historia ludzi, którzy je stworzyli. Czytelnicy będą mieli okazję zaznajomić się z portretami czołowych twórców.  Poznacie ich motywacje oraz twórcze postawy i dowiecie się, jak realizowali swoje pomysły w systemie gospodarki nakazowo-rozdzielczej.

Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także