Zimowe książki dla dzieci – gwiazdkowy klimat!

W niektórych miejscach w kraju śnieg nie odpuszcza, a mieszkańcy mogą cieszyć się białym puchem, który otula wszystko na swej drodze. W związku z tym to idealny czas, by sięgnąć po zimowe książki dla dzieci i umilić im oczekiwanie na Boże Narodzenie. Kiedy my, dorośli planujemy Gwiazdkę i rzucamy się w wir przygotowań, maluchy ekscytują się niemniej. Dlatego warto zapełnić im ten czas oczekiwania. Wciągające opowieści i interesujące książki sprawdzą się w tej sytuacji bezbłędnie. Dlatego dziś przygotowaliśmy wam zestawienie książek dla dzieci, które idealnie wpasowują się w zimowy klimat. Sprawdźcie sami!

Zimowe książki dla dzieci – poczuj gwiazdkowy klimat!

Śnieżna siostra - kup na TaniaKsiazka.pl

Śnieżna siostra Maja Lunde

W tym roku w domu dziesięcioletniego Juliana święta nie będą radosne. Chłopiec, uciekając od domowych problemów, poznaje tajemniczą Hedvig. Szybko okazuje się, że nowo poznana koleżanka potrzebuje jego pomocy. A Julian zrobi wszystko, by ta czuła się bezpiecznie.

Boże Narodzenie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Boże Narodzenie. Kolorowanka

Trudno wyobrazić sobie coś, co bardziej zaabsorbuje dzieci, niż kolorowanka! W tej publikacji nie zabraknie świątecznych motywów. Poza tym dzieci znajdą tu także ciekawe ćwiczenia, zabawy oraz naklejki, które uprzyjemnią im czas.

Zimowe książki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Kicia Kocia. Zima Anita Głowińska

Słynna już Kici Kocia tym razem w zimowej odsłonie. Bohaterowie starannie lepią bałwana, jeżdżą na sankach i wspinają się dzielnie na ośnieżone oraz oblodzone górki. A to wszystko dla uciechy! Twojego malucha nie ominie emocjonująca gra w hokeja na lodzie oraz zażarta bitwa na śnieżki, w której uczestniczą kotka oraz reszta jej przyjaciół.

Zimowe książki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jano i Wito. Zapach świąt Wiola Wołoszyn, Przemysław Liput

Oprócz wciągającej opowieści o poszukiwaniu choinki i świątecznych przygotowaniach mali czytelnicy znajdą tu jeszcze coś. To pachnące elementy, które skutecznie wprowadzą je w gwiazdkowy nastrój. A ponadto zapewnią także mnóstwo dodatkowej radości z czytania i poznawania przygód bohaterów.

Elf do zadań specjalnych - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Elf do zadań specjalnych Katarzyna Wierzbicka

Także w wiosce Świętego Mikołaja rozpoczęło się odliczanie do świąt! Odbieranie listów, produkcja zabawek, pakowanie, przygotowanie sań i… sprawdzanie poziomu grzeczności dzieci. Pracowite elfy uwijają się, by zdążyć ze wszystkim i by tegoroczne święta były naprawdę idealne.

Dobranocki na Gwiazdkę - kup na TaniaKsizka.pl

Dobranocki na gwiazdkę

Zimą warto postawić na dobranocki, które idealnie wpasowują się w śnieżny klimat. Znajdziecie tu między innymi opowieści o pysznych mikołajowych naleśnikach z cynamonem, psiaku imieniem Gwiazdka, który uratował pewne święta, o niespodziewanym gościu i o królu-niemowlaku w korycie na paszę. Ponadto nie zabraknie też historii o karpiu Cyprianie, siedemnastym pomocniku Aniołka.

Przeczytaj także