Żerca – Katarzyna Bereniak-Miszczuk

Żerca - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka pt. Żerca to już trzeci tom słynnej trylogii Kwiat paproci. Autorka tą serią skradła serca Czytelniczek w całej Polsce. I nie ma co się dziwić. Swój niezwykły talent udowadnia po raz kolejny, składając na ręce odbiorców kolejną, bestsellerową opowieść. Główną bohaterką cyklu jest Gosława Brzóska, której przyszło żyć w rzeczywistości, gdzie Mieszko I nie przyjął chrztu. Zaskakująca koncepcja? Oczywiście! Tak jak i cała proza pisarki. Dlatego też nie zwlekajcie dłużej i koniecznie zapoznajcie się z powieścią, którą dziś mamy przyjemność Wam zaprezentować.

Żerca – kolejne zaskakujące przygody

Gosia może odetchnąć z ulgą, ponieważ Noc Kupały dobiegła właśnie końca. Dziewczynie udało się przeżyć, choć dług, jaki zaciągnęła u Swarożyca, nie będzie łatwy do spłacenia. Ponadto jej ukochany Mieszko znika gdzieś bez śladu, a do wioski przybywa młody żerca. Chłopak z przyjemnością pocieszyłby tęskniąca za ukochanym szeptuchę.

To jednak nie koniec problemów. Sława rusałka, a zarazem przyjaciółka Gosi jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. W okolicach ich zamieszkania pojawia się natrętny myśliwy, który zajmuje się tropieniem nadprzyrodzonych istot. I chociaż niegdyś Głowna bohaterka zawiodła się na przyjaciółce, nie może pozwolić, by coś się jej stało. W końcu to babska przyjaźń i nie pozwoli, aby jakikolwiek mężczyzna stanął między nimi.

Czego mogą spodziewać się Czytelnicy? Jak zawsze w przypadku książek Katarzyny Bereniki Miszczuk potężnej dawki humoru. Ponadto to solidna porcja słowiańskich wierzeń i niezwykłej, babskiej przyjaźni, która przetrwać potrafi nawet najtrudniejsze chwile. Wszystkie elementy, za które fani pokochali twórczość autorki, w tej powieści wracają ze zdwojoną siłą. A akcja wciąż zaskakuje i zmienia się diametralnie z każdą przeczytaną stroną. Tak, że czytelnik do końca nie wie, jak tym razem zakończy się ta historia.

Przypominamy, że w skład trylogii Kwiat paproci wchodzą: Szeptucha, Noc Kupały oraz Żerca. Tę ostatnią powieść, a zarazem najnowszą znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośników gorących i lekkich powieści, które idealnie sprawdzą się w tym letnim okresie.

Przeczytaj także