Zbrodnia wigilijna – klasyczna zagadka kryminalna

Interesuje was literatura kryminalna? Szukacie wciągającej historii, która skutecznie umili wam długie wieczory? Dobrze się składa, ponieważ Zbrodnia wigilijna to książką, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. To pozycja z klasyczną zagadką kryminalną, która przypadnie do gustu szczególnie wielbicielom tego rodzaju literatury. Niepewność, budowanie napięcia i nieoczywisty sprawca – wszystko to znajdziecie właśnie w prezentowanej dziś książce. Georgette Heyer dobrze wie, co zrobić, by zainteresować czytelnika i zaangażować go w prowadzone przez głównego bohatera śledztwo. Książka nie bez powodu cieszy się ogromnym zainteresowanie odbiorców na całym świecie. Teraz czas, by i polska publiczność przekonała się o talencie i literackim kunszcie autorki.

Zbrodnia wigilijna - kup na TaniaKsiazka.pl

Zbrodnia wigilijna – kilka słów o fabule

Święta Bożego Narodzenia w Lexham Manor będą tego roku inne niż zwykle. A świąteczny nastrój rozwieje się jak mgła.

Gospodarz tej pokaźnej posiadłości nie bez powodu cieszy się mianem starego sknery. A właściwie cieszył, ponieważ Nathaniel Herriard zostaje znaleziony martwy z nożem w plecach. Tym samym na sześcioro bożonarodzeniowych gości Lexham Manor pada podejrzenie o popełnieniu zbrodni. Trudno jednak nie uwzględnić tu delikatnej kwestii dziedziczenia majątku po zmarłym. Ponadto należy ustalić, kto z podejrzanych mógł wejść do zamkniętego na klucz pokoju i dokonać tego potwornego zabójstwa.

Sprawą zajmie się inspektor Hemingwaya ze Scotland Yardu, a przed nim niezwykle trudne zadanie. Szybko bowiem okazuje się, że każdy spośród gości Lexham Manor coś przed nim ukrywa. I każdy wzbudza nieufność.

Autorka powieści, Georgette Heyer, stworzyła niezwykle wciągającą i nieoczywistą historię, która zainteresuje nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Jeśli wydaje się wam, że klasyczne kryminalne powieści są schematyczne, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Przekonacie się, że to nic bardziej mylnego! W opowieści Heyer nie brakuje specyficznego humoru, który przeplata się z mroczną atmosferą i rosnącym napięciem. Wszystko po to, by na sam koniec zaskoczyć czytelników rozwiązaniem zagadki.

Gorąco polecamy książkę pt. Zbrodnia wigilijna. Znajdziecie ją tutaj. Koniecznie to sprawdźcie!

Przeczytaj także