Zapowiedzi z literatury pięknej – sprawdźcie!

Szukacie książek, które poruszą was do głębi i wyzwolą emocje? Czekacie na nieoczywiste historie, których autorzy potrafią chwycić za serce i skłonić do refleksji? Koniecznie zatem zerknijcie na dzisiejsze zapowiedzi z nurtu literatury pięknej. Te książki udowadniają, jak wiele ładunku emocjonalnego może nieść za sobą słowo pisane. Znajdziecie tu zarówno międzynarodowe bestsellery, jak i polskie hity. Jedno jest pewne – z tymi tytułami nie będziecie się nudzić, a jesienne wieczory staną się o wiele przyjemniejsze.

Zapowiedzi z nurtu literatury pięknej

Cudze słowa - kup na TaniaKsiazka.plCudze słowa

Czytelnicy znajdą tu aż siedem opowieści. Bohater każdej z nich kreśli własny obraz pewnej osoby. Tym samym odbiorca ma szansę poznać różne perspektywy spojrzenia na tego samego człowieka. To ciągłe budowanie i burzenie mitu, zderzanie się różnych wersji i odkrywanie nieuchwytnej prawdy o człowieku.

Książka dostępna od 15 października 2020 roku.

Grube wióry - sprawdź na TaniaKsiazka.plGrube wióry

Pierwsza powieść kontrowersyjnego stand-upera jest to brawurowa, niebezpieczna, bezwzględna, a jednocześnie zabawna i szczera opowieść o współczesnych mężczyznach. O tym, jak trudno jest im dojrzeć i przezwyciężyć autodestrukcyjny pęd. Też o tym, że potrafią głęboko kochać, a najlepsze lekcje w życiu dają im prawdziwi przyjaciele.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Zapowiedzi z literatury pięknej – zobacz na TaniaKsiazka.pl10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie

Czy tytułowe 10 minut i 38 sekund wystarczy, by opowiedzieć całe ludzkie życie? Leila nie żyje, jej ciało jest martwe, ale mózg jeszcze pracuje. Każda kolejna minuta przynosi ze sobą wspomnienie innych wydarzeń, smaków i zapachów. Obrazy pozornie wyrwane z kontekstu łączą się w zmysłową opowieść o życiu w świecie, w którym wielu ludziom nadal odbiera się prawo do bycia sobą.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Zapowiedzi z literatury pięknej – zobacz na TaniaKsiazka.plLas z wełny i stali

Tomura, nastolatek z małego miasta na dalekiej północy Japonii, pewnego dnia zostaje przypadkowym świadkiem strojenia szkolnego fortepianu. Dźwięk instrumentu przypomina mu górski las w rodzinnych stronach. Oczarowany tym brzmieniem chłopak postanawia zostać stroicielem. Tym samym czytelnicy mają okazję poznać jego pierwsze kroki w tym wymagającym zawodzie.

Książka dostępna od 2 października 2020 roku.

Przejście - kup na TaniaKsiazka.plPrzejście

W czasach komunizmu dwóch nastoletnich przyjaciół postanawia uciec z domu w Albanii i przeprawić się przez morze do Włoch. Po latach to właśnie jeden z nich opowiada tę brawurową historię. Błąkając się po ulicach kolejnych europejskich miast, dorosły już Bujar rozmyśla nad sensem życia, samotnością i miłością. A także nad tym, czy w nowym otoczeniu zawsze pozostaniemy obcy.

Książka dostępna od 13 października 2020 roku.

Ten dom jest mój - sprawdź na TaniaKsiazka.plTen dom jest mój

Ironiczna i opowiedziana z humorem historia dwóch samotniczek, które niespodziewanie odnajdują coś, czego nie szukały – rodzinę. Po sześćdziesięciu latach do domu Very puka jej siostrzenica, Anne. Kobieta uciekła z synkiem z modnej hamburskiej dzielnicy Ottensen. A choć obie są sobie kompletnie obce, okazuje się, że sporo je łączy.

Książka dostępna od 21 października 2020 roku.

Zapowiedzi z literatury pięknej – zobacz na TaniaKsiazka.plTkanki miękkie

Czytelnicy mają okazję zapoznać się tu z historią o nieoczywistym przywiązaniu ojca i syna. Poza tym to również opowieść o tym momencie życia, gdy ze wszystkich ważnych uczuć pozostaje tylko obowiązek miłości wobec rodzica.

Książka dostępna od 15 października 2020 roku.

Przeczytaj także