Zapowiedzi literatury pięknej i beletrystyki!

Interesują was książki, które skłaniają do refleksji, porywają historią i urzekają słowem? Poszukujecie autorów, umiejących malować frazami zachwycające pejzaże, od których nie sposób się oderwać? W takim razie koniecznie sprawdźcie prezentowane dziś zapowiedzi literatury pięknej i beletrystyki. Ponieważ znajdziecie tu wszystko, czego wasza czytelnicza dusza poszukuje. Spójrzcie na otaczającą was rzeczywistość oczami wnikliwych obserwatorów, którzy w swojej twórczości zawarli największe, życiowe prawdy.

Puste niebo - kup na TaniaKsiazka.plZapowiedzi literatury pięknej i beletrystyki – Puste niebo

Autor umiejętnie przeplata tu fakty i mity, tworząc dwa równoległe wymiary, składające się w jedną rzeczywistość. Główny bohater, Tołpi, w rybackiej sieci wyławia księżyc. I od tego momentu zaczynają się jego prawdziwe kłopoty, a splot nieoczekiwanych zdarzeń kompletnie odmienia jego życie.

Książka dostępna od 13 listopada 2020 roku.

Ostatni cud - zobacz na TaniaKsiazka.plZapowiedzi literatury pięknej i beletrystyki – Ostatni cud

Jolanta i Janusz Łapkowie, małżeństwo pięćdziesięciolatków, niespodziewanie zostaje obdarowane dzieckiem. A to dopiero początek ich przygód. Ponieważ już wkrótce okazuje się, że mały Janek ma nadprzyrodzone zdolności. Fenomen dziecka przyciąga osoby o różnych motywacjach i światopoglądach. Jednak też wpływa na lokalną społeczność, wywołując u jednych lęk, u innych chęć wykorzystania umiejętności chłopca do swoich celów.

Książka dostępna od 12 listopada 2020 roku.

Zapowiedzi literatury pięknej i beletrystyki – sprawdź na TaniaKsiazka.plZapowiedzi literatury pięknej i beletrystyki – Czuły narrator

To pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu nagrody Nobla. Czytelnicy znajdą tu aż 12 wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, które składają się na wyjątkowe zaproszenie za kulisy twórczości pisarki.

Książka dostępna od 13 listopada 2020 roku.

Zapowiedzi literatury pięknej i beletrystyki – zobacz na TaniaKsiazka.plZapowiedzi literatury pięknej i beletrystyki – Rozmowy drzew liściastych

Ponoć drzewa rozmawiają: te liściaste i te iglaste. Czy to prawda? Szelest liści przypomina szept rozmowy na ważne tematy: miłości, samotności, zwątpienia, śmierci. Więc kto wie? Autor tutaj zahacza o metafizykę, jednak przez małe „m”. To świetna propozycja krótkich tekstów na leniwe wieczory.

Książka dostępna od 12 listopada 2020 roku.

Topaz - kup na TaniaKsiazka.plZapowiedzi literatury pięknej i beletrystyki – Topaz

Satyra o współczesnym świecie, zbudowanym na mistyfikacji i manipulacji. Autor przybliża świat, którym rządzi turystyka i w którym główną rolę zawsze odgrywają sprzedawcy. Tym samym Kozan, główny bohater, potrafi sprzedać wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce.

Książka dostępna od 19 listopada 2020 roku.

Pierwsza osoba liczby pojedynczej - kup na TaniaKsiazka.plZapowiedzi literatury pięknej i beletrystyki – Pierwsza osoba liczby pojedynczej

Tajemnicza płyta Charliego Parkera, małpa mówiąca ludzkim głosem i liczne wspomnienia dawnych kochanek. Tym samym w nowym zbiorze opowiadań Harukiego Murakamiego czytelnicy znajdą znane i lubiane motywy jego twórczości: tęsknotę za tym, co minęło, rozważania o muzyce, miłości oraz sensie życia. Autor wspomina lata studenckie, dawne dziewczyny, fascynacje i niezwykłe przeżycia, do których ciągle powraca myślami.

Książka już dostępna.

Przeczytaj także