Zapowiedzi ciekawych reportaży – sprawdźcie!

Zapowiedzi ciekawych reportaży to zestawienie, w którym każdy miłośnik literatury faktu znajdzie coś dla siebie. Umieściliśmy tu przede wszystkim gorące hity i międzynarodowe bestsellery, które cieszą się już ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. W Polsce przyjdzie nam chwilę na nie poczekać, ale to doskonała okazja, by sprawdzić, co interesującego pojawi się na rynku książki. Poza tym nie zabraknie też polskich akcentów. Tym samym, jeśli poszukujecie pozycja, które skutecznie umilą wam wakacyjne dni, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie, po jakie reportaże warto sięgnąć w tym miesiącu!

Zapowiedzi ciekawych reportaży - kup na TaniaKsiazka.plZapowiedzi ciekawych reportaży – Olimpijki

To reportaż, który opowiada o determinacji, walce z własnymi słabościami i z polityką PRL-u. Autorka kreuje portrety niezwykłych kobiet, które udowodniły, że wola walki i potrzeba zwycięstwa nie mają płci. Daniela Walkowiak, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rzymie, Jarosława Jóźwiakowska, mająca jedynie sto sześćdziesiąt siedem centymetrów wzrostu, wywalczyła srebrny medal w skoku wzwyż. Natomiast Ewa Kłobukowska, złota medalistka igrzysk w Tokio, z telewizyjnych wiadomości dowiedziała się, że uległa kontuzji i nie pojedzie na zawody do Montrealu.

Książka dostępna od 15 lipca 2020 roku.

Zapowiedzi ciekawych reportaży – Doktor śmierćDoktor Śmierć - kup na TaniaKsiazka.pl

Chemik Sidney Gottlieb był głównym dostarczycielem trucizn dla CIA. Z jego laboratoriów wychodziły pigułki i mikstury, które miały zlikwidować największych wrogów Ameryki z czasów zimnej wojny. W zamrażarce trzymał 11 gramów trucizny tak skoncentrowanej, że wystarczyłaby do zabicia 55 tysięcy osób. Ponadto wymyślał też gadżety, którymi agenci specjalni mieli dyskretnie i bez śladu eliminować przeciwników. Oto najciemniejszy rozdział amerykańskiej historii, gdzie spotykają się CIA, nazistowscy zbrodniarze i dzieci kwiaty.

Książka dostępna od 29 lipca 2020 roku.

Do boju - sprawdź na TaniaKsiazka.plZapowiedzi ciekawych reportaży – Do boju!

Mary Roach w zabawny i przystępny sposób zdradza czytelnikom, jak naukowcy mierzą się z wszelkimi przeciwnościami na polu walki: paniką, wyczerpaniem, upałem i hałasem. Ponadto pojawia się też w byłym studiu filmowym, gdzie aktorzy po amputacjach pomagają oswajać sanitariuszy piechoty morskiej z szokiem i okropieństwami ran odniesionych w boju. Poza tym czytelnicy znajdą tu mnóstwo historii i odpowiedzi na pytania, których nie znajdziecie w żadnej innej książce o wojsku.

Książka dostępna od 14 lipca 2020 roku.

Zapowiedzi ciekawych reportaży – Sześć pięter luksusuSześć pięter luksusu - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Autor reportażu przybliża czytelnikom ponad stuletnią historię najsłynniejszego warszawskiego domu towarowego. Jednocześnie jednak prowadzi śledztwo w sprawie reprywatyzacji i rysuje obraz przemian społecznych w XX i XXI wieku.

Książka dostępna od 15 lipca 2020 roku.

Zapowiedzi ciekawych reportaży - sprawdź na TaniaKsiazka.plZapowiedzi ciekawych reportaży – U nas każdy jest prorokiem

Autor reportaży zbiera wszystko, co udało mu się ustalić o Tatarach. Walczyli pod Grunwaldem, a potem w kolejnych wojnach i powstaniach. Legionista Aleksander Sulkiewicz był przyjacielem Piłsudskiego. Mufti Szynkiewicz szedł za trumną Marszałka ramię w ramię z imamami wileńskim i warszawskim. Kilkanaście pokoleń wydało majorów, chorążych, tłumaczy królewskich, sędziów, rotmistrzów. A chociaż żyli otoczeni ludnością chrześcijańską, potrafili zachować odrębność narodową i wiarę muzułmańską.

Książka dostępna od 22 lipca 2020 roku.

San Francisco. Dziki brzeg wolności - kup na TaniaKsiazka.pl

Zapowiedzi ciekawych reportaży – San Francisco. Dziki brzeg wolności

Autorka tego reportażu zabiera czytelników w podróż w czasie i przestrzeni. Pisze o barwnej historii i bogatym pejzażu kulturowym, który towarzyszył powstaniu i rozwojowi miasta przez ponad sto pięćdziesiąt lat. Poza tym mówi o artystach, wizjonerach i milionerach, ale też o epidemii HIV/AIDS, narkomanii i tysiącach bezdomnych.

Książka dostępna od 29 lipca 2020 roku.

Rozmowy z seryjnymi morderczyniami - sprawdź na TaniaKsiazka.plZapowiedzi ciekawych reportaży – Rozmowy z seryjnymi morderczyniami

O seryjnych morderczyniach słyszy się znacznie mniej niż o ich męskich odpowiednikach. To jednak wcale nie znaczy, że są mniej brutalne i bezwzględne lub że w ogóle ich nie ma. Autor więc zaskakuje i szokuje czytelników, pisząc o takich zbrodniarkach jak „Lee” Wuornos, która zabijała przypadkowych mężczyzn, Beverley Allitt, morderczyni dzieci, albo Suzanne Basso, torturującej inne kobiety. Ponadto analizuje on również psychikę kobiet, które same były ofiarami.

Książka dostępna od 29 lipca 2020 roku.

Przeczytaj także