Zabawka Roberta Ziębińskiego – nowość

Czytałeś Lockdown? Nie, nie chodzi mi o samo słowo odmieniane przez wszystkie przypadki w nagłówkach artykułów traktujących o skutkach koronawirusa. Mam na myśli książkę Roberta Ziębińskiego, którą napisał zainspirowany pierwszą falą pandemii i decyzją rządu o zamknięciu nas w domach z powodu śmiercionośnego wirusa.  Jeśli masz za sobą choćby tę jedną powieść pisarza, to doskonale wiesz, że jego proza wbija w fotel. W swojej najnowszej książce funduje nam kolejną mocną historię. Zabawka Roberta Ziębińskiego odkrywa przed nami ciemne karty zła. Zła, które może wyrządzić tylko człowiek.

Zabawka Roberta Ziębińskiego

Zabawka Roberta Ziębińskiego

Zabawka Roberta Ziębińskiego, wydana nakładem Wydawnictwa Mova, częściowo jest oparta na faktach. Autor w swojej powieści nawiązuje bowiem do dwóch prawdziwych warszawskich zbrodni, które miały miejsce na początku naszego wieku. Pierwsza dotyczy trzech morderstw z lat 2000-2006, dokonanych na Pradze i Bródnie. Ofiarami były bezdomne kobiety, alkoholiczki i stałe bywalczynie Dworca Centralnego. Ta tajemnicza seria zabójstw nie doczekała się finału. Co to oznacza? Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo, ponieważ nie ujęto seryjnego mordercy. Druga sprawa, która zainspirowała autora, dotyczy zaginięcia siedemnastoletniej Katarzyny D., poszukiwanej od maja 2000 roku. Jedyną wskazówką, która w jakikolwiek sposób może tłumaczyć to zniknięcie, jest jej pamiętnik z dość szokującą zawartością.

Sięgając do tych dwóch zagadkowych spraw kryminalnych, Robert Ziębiński w swojej powieści kreuje mroczną i przerażającą opowieść o pozornie szczęśliwej rodzinie. Relacjach naznaczonych dramatyczną przeszłością. Pisze o kłamstwach i chciwości oraz najgorszych czynach, do których zdolny jest człowiek.

O czym jest Zabawka Roberta Ziębińskiego?

Główną bohaterką powieści jest Ania Kryńska, córka znanego biznesmena. Na pierwszy rzut oka jej życie jest idealne, ponieważ dziewczyna ma wszystko – kochających rodziców, piękny dom i pieniądze. Jej codzienność przypomina bajkę. Jednak nagle ta kolorowa idylla zaczyna szarzeć, gdy w gazetach pojawia się zdjęcie jej ojca obok twarzy martwej kobiety znalezionej w Lesie Bródnowskim. Okazuje się, że ofiarą jest była żona Edwarda Kryńskiego. Czy jej ojciec mógł kogokolwiek zabić? Anna musi dowiedzieć się prawdy, dlatego rozpoczyna prywatne śledztwo. W tym samym czasie policja znajduje kolejną ofiarę. Czy dziewczynie uda się rozwiązać rodzinną zagadkę? Dowiesz się tego, czytając kryminał Zabawka Roberta Ziębińskiego, którą możesz zamówić w naszej księgarni. W tym miejscu.

Tymczasem….

>> Czytaj darmowy fragment książki <<

Powiązane artykuły:

Przeczytaj także