Z piasku i popiołu – światowy bestseller w Polsce!

Z piasku i popiołu - kup na TaniaKsiazka.plZ piasku i popiołu to międzynarodowy hit, który w błyskawicznym tempie zyskał status bestsellera. Książka Amy Harmon jest już dostępna na polskim rynku. To doskonała wiadomość przede wszystkim dla każdej wielbicielki twórczości pisarki. Poza tym jednak powody do zadowolenia mają także miłośniczki literatury pięknej z historycznym tłem. Tym samym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z tytułami Harmon, dziś macie doskonałą okazję, by nadrobić zaległości. Koniecznie sprawdźcie, co takiego mają w sobie jej książki, iż zachwycają odbiorczynie na całym świecie.

Z piasku i popiołu – kilka słów o fabule

Włochy, rok 1943, Niemcy okupują większość kraju. I polują na Żydów. Główni bohaterowie, Eva Rosselli i Angelo Bianco wychowywali się jak rodzeństwo. Jednak między nimi w końcu stanęły polityka i religia. Choć po latach odkryli, że rodzi się między nimi uczucie, Angelo wkrótce poczuł inne powołanie. Tym samym wybrał kapłaństwo.

Ponad dekadę później Angelo jest katolickim księdzem, a Eva kobietą, która nie ma gdzie iść. W związku z tym mężczyzna decyduje się ukryć ją przed gestapo w klasztorze. Tam bohaterka odkrywa, że jest tylko jednym z wielu Żydów, których ukrywa Kościół Katolicki. Jednak kobieta nie potrafi siedzieć cicho i ukrywać się, kiedy Angelo ryzykuje dla niej wszystko. Jak miałby w takim napięciu oczekiwać na lepsze czasy? Przecież jest wojna i wielu ludzi potrzebuje pomocy.

W związku z tym Angelo i Eva przechodzą kolejne ciężkie próby oraz podejmują bolesne decyzje. W końcu będą musieli podjąć tę najtrudniejszą.

Amy Harmon stworzyła bestsellerową powieść o miłości i walce o przeżycie. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że książka znalazła się w finale Goodreads Choice Award w kategorii powieść historyczna.

Przypominamy, że prezentowana dziś pozycja pt. Z piasku i popiołu będzie dostępna na polskim rynku już od 1 kwietnia bieżącego roku. Książkę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośniczkom literatury pięknej z historycznym tłem. Koniecznie to sprawdźcie!

Przeczytaj także