Wyspa na końcu świata – coś dla młodszych

Wyspa na końcu świata - sprawdź na TaniaKsiazka.plWyspa na końcu świata to propozycja, która przypadnie do gustu nieco młodszym odbiorcom. Autorka książki ma już na koncie kilka bestsellerowych pozycji dla młodzieży, cieszących się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. Niedawno w sprzedaży pojawła się kolejna jej nowość, tym razem skierowana nie tylko do młodzieży, ale też i dzieci. Tym samym, jeśli poszukujecie interesującej i wciągającej lektury na letnie dni dla Waszych pociech, koniecznie sprawdźcie ten tytuł. Gwarantujemy, że żaden czytelnik nie przejdzie obok tej historii obojętnie.

Wyspa na końcu świata – kilka słów o fabule

Wyspę Culion otacza przejrzysty ocean, w którym pływają delfiny i żółwie. Każdy pagórek porośnięty jest gęstym lasem, a wokół roznosi się melodyjny śpiew ptaków. Dla dwunastoletniej Amihan to dom, gdzie dorastała u boku kochającej mamy. To tutaj razem wylegiwały się na ulubionej plaży i sadziły kwiaty, by przyciągnąć motyle. Jednak, kiedy do ich raju przybywa urzędnik z dalekiej Manili, pan Zamora, to miejsce zamienia się w piekło. Mieszkańcy zostają podzieleni na SANO (czystych) i LEPROSO (trędowatych). Zdrowe dzieci zabiera się chorym rodzicom i umieszcza w sierocińcu na dalekiej wyspie Coron.

Trafia tam również Ami i musi zmierzyć się z wykluczeniem oraz samotnością. Wkrótce bohaterka poznaje jednak prawdziwych przyjaciół. Razem z Mari i Kidlatem dziewczynka odkrywa listy od rodziców, które Zamora chował przed podopiecznymi sierocińca. To właśnie z nich dowiaduje się, że stan jej mamy znacznie się pogorszył. Tym samym postanawia wraz z przyjaciółmi wyruszyć w niebezpieczną podróż przez ocean.

Warto tutaj wspomnieć, że ta historia ma swoje źródło w prawdziwych wydarzeniach, choć autorka książki dodała do niej odrobinę magii. To poruszająca opowieść o sile przyjaźni i tolerancji na odmienność innych.

Przypominamy, że książka pt. Wyspa na końcu świata pojawiła się już w sprzedaży na polskim rynku. Prezentowaną dziś opowieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury młodzieżowej i nieco młodszym czytelnikom.

Przeczytaj także