Wymyśliłam cię – Francesca Zappia

Wymyśliłam cię w TaniaKsiazka.plWymyśliłam cię to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy poszukują nietuzinkowych opowieści. Dzięki ów historii czytelnik będzie miał okazję przekonać się, że jeśli miłość nie zawsze zwycięża, to z pewnością pomaga przetrwać wszystkie bitwy, jakie musi stoczyć człowiek. I przede wszystkim objawia się tu stara, znana prawda – rzeczywistość nie zawsze jest taka, jak nam się wydaje.

Wymyśliłam cię – kilka słów

Główną bohaterką jest Alex – maturzystka. Jednak dziewczyna okazuje się absolutnie niewiarygodną narratorką. Wszystko dlatego, że bardzo często nie potrafi odróżnić prawdziwego życia od zwykłych złudzeń. Jej codzienność to trudna walka o to, by właściwie rozpoznać, co jest prawdą, a co nie. Jej największą bronią jest aparat fotograficzny, który ma zawsze przy sobie. A największym wsparciem i tarczą okazuje się młodsza siostra. Wyposażona w taki oręż toczy codzienną bitwę z największym wrogiem – schizofrenią. Cel ma jeden. Zostać przy zdrowych zmysłach tak długo, by móc bez problemu dostać się do college’u.

Wbrew pozorom całkiem dobrze sobie radzi. Zaczyna poznawać nowych ludzi, chodzi na imprezy – wiedzie życie normalnej dziewczyny. Jednak kiedy się zakochuje, pojawia się problem. Czy Miles jest na pewno prawdziwy?

Alex zdołała przywyknąć do faktu, iż jest umysłowo chora. Nikt jednak nie przygotował jej na zderzenie z rzeczywistością i normalnością…

Książka Wymyśliłam cię skierowana jest przede wszystkim do młodzieży. Gwarantujemy jednak, że niejeden dorosły znajdzie w tej historii sporo zabawy i wciągnie się w przygody młodej bohaterki.

Opowieść, której autorką jest Francesca Zappia, znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także