Wybór Zofii – nowe wydanie

Wybór Zofii - kup na TaniaKsiazka.plWybór Zofii to książka, która zaliczana jest do grona stu najważniejszych książek XX wieku. Poza tym została nagrodzona również jedną z bardziej prestiżowych nagród literackich w Stanach Zjednoczonych – National Book Award. Książka w nowym wydaniu na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży już od 24 marca 2020 roku i przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom beletrystyki i literatury pięknej. Ponadto zainteresuje też każdego, kto poszukuje powieści z historią II wojny światowej w tle. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po tej pozycji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Wybór Zofii – kilka słów o fabule książki

Jest rok 1947, Brooklyn. Głowna bohaterka, Zofia, to piękna, delikatna córka polskiego antysemity i była więźniarka obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Kobieta nie potrafi uporać się z demonami przeszłości. Poza tym jej kochanek, Natan, żydowski intelektualista i schizofrenik, żyje obsesyjnym pragnieniem odwetu za zbrodnie wojenne. Do tego Stingo, początkujący pisarz i ich sąsiad przeżywa fascynację obojgiem. Wkrótce bezgranicznie zakochuje się w Zofii i zostaje powiernikiem jej skrywanych, obozowych przeżyć. To właśnie on staje się też narratorem w tej historii.

Zofia, nie umiejąc się pogodzić z wyborem, którego dokonała za drutami Auschwitz, znowu musi wybierać. Tym razem, by ocalić siebie. Czy człowiek jest w stanie zrozumieć piekło nazistowskich obozów koncentracyjnych, jeśli go nie doświadczył? Co zrobiła bohaterka, że żyje, gdy tylu tam zginęło?

Przypominamy, że książka pt. Wybór Zofii w nowym wydaniu będzie dostępna w sprzedaży już od 24 marca bieżącego roku. Prezentowany dziś tytuł znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę pozycję każdemu miłośnikowi literatury pięknej i beletrystyki. Coś dla siebie znajdą tu również wielbiciele powieści historycznych. William Styron stworzył niepowtarzalną i pełną emocji opowieść o trudnych czasach, niełatwych wyborach i konsekwencjami, z jakimi przychodzi nam żyć, po ich podjęciu. Jeśli więc do tej pory nie było wam po drodze z twórczością autora, dziś macie idealny moment, by nadrobić zaległości.

Przeczytaj także