Wszystkie kolory świata. Kup książkę-cegiełkę!

Wszystkie kolory świata, czyli książka, która daje siłę, powstała w ramach wyjątkowego projektu charytatywnego. Aż czterdziestu trzech pisarzy i ilustratorów stworzyło dwadzieścia niesamowitych utworów, które niosą nadzieję na lepszy świat, otwarty na różnorodność. Wszyscy twórcy zaangażowali się w to dzieło nieodpłatnie, a całkowity dochód z książki przeznaczony jest na wsparcie ogólnopolskiego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Wszystkie kolory świata Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Wszystkie kolory świata

Książka Wszystkie kolory świata jest wynikiem solidarności z dziećmi, które na co dzień muszą mierzyć się z odzierającymi z godności szykanami i wykluczeniem. Z wrogością swoich rówieśników, ale też osób dorosłych, które nie akceptują ich inności. Inności, która przecież nie jest żadną wadą. I choć bywa ciężkim brzemieniem, może być też prawdziwym darem i bogactwem.

Wszystko zaczęło się od listu opublikowanego na Facebooku przez nieformalną grupę zrzeszającą twórców dla dzieci…

Opublikowany przez Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę Wtorek, 16 lutego 2021

 

Impulsem do stworzenia tej wyjątkowej publikacji były wydarzenia w Warszawie w dniu 7 sierpnia 2020, podczas których policja zatrzymała kilkadziesiąt młodych osób biorących udział w manifestacji w obronie praw osób LGBT+. Twórcy opowiadają się za równością, wolnością, a także wrażliwością i empatią. Jednocześnie wyrażają jasny sprzeciw wobec dyskryminacji i nietolerancji.

Gdy postanowili wydać tę książkę-cegiełkę, zgłosili się z tym do Wydawnictwa Agora, które pomysł natychmiast podchwyciło. Tak powstał zbiór ilustrowanych tekstów, ze sprzedaży którego cały dochód zostanie przekazany na pomoc dzieciom prześladowanym z powodu inności. Podjęta tematyka ma na celu propagowanie takich wartości jak szacunek dla odmienności, równość, tolerancja, solidarność, empatia oraz sprzeciw wobec wykluczeniu, napiętnowaniu i przemocy. Twórcy poprzez swoje utwory i prace plastyczne chcą dawać nadzieję na lepszy świat, w którym każdy będzie mógł żyć spokojnie i bez lęku, po prostu będąc sobą.

Kto za tym stoi?

Biorąc pod uwagę ogromna wartość tego projektu, trzeba wymienić z imienia i nazwiska wszystkich twórców zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Za dziećmi „innymi”, wstawili się: Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Basia Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Daniel de Latour, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych-Korczyńska, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek.

Najmilsi, „Wszystkie kolory świata”, książka-oparcie, książka-koło ratunkowe, książka-cegiełka od dziś jest już w…

Opublikowany przez Pawła Pawlaka Wtorek, 16 lutego 2021

 

Partnerzy akcji i książki Wszystkie kolory świata

Partnerami akcji i książki jest m.in. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. Natomiast całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany Fundacji na następujące cele:

  • Wsparcie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, który działa codziennie, 24 godziny na dobę. Jest obsługiwany przez wykwalifikowanych psychologów i pedagogów. Konsultanci współpracują z ogólnopolską siecią instytucji i organizacji. Te w przypadku podejrzenia, że zdrowie lub życie dziecka jest poważnie zagrożone, są uprawnieni do inicjowania interwencji policyjnej. Codziennie odbierają ok. 300 połączeń i otrzymują ok. 40 wiadomości od dzieci i młodzieży z całej Polski.
  • Wsparcie kampanii społecznej realizowanej przez FDDS poświęconej problemowi hejtu i przemocy rówieśniczej, zarówno w sieci jak i offline. Fundacja pracuje nad konceptem uwzględniającym różne formy nie normatywności – cechy fizyczne, narodowość, niepełnosprawność, jednak główny nacisk planuje położyć na problem przemocy wobec młodzieży LGBT+.
    Kampania adresowana będzie głównie do młodzieży (ogólnie, do świadków, ofiar), realizowana będzie głównie w mediach społecznościowych TIK TOK i INSTAGRAM.

Jeśli chcesz dorzucić swoją cegiełkę na ten szczytny cel, już teraz zamów książkę Wszystkie kolory świata, klikając w ten link.

Przeczytaj także