Wszechświat w twojej dłoni – Christophe Galfard

Wszechświat w twojej dłoni - kup na TaniaKsiazka.plWszechświat w twojej dłoni to książka, która w sprzedaży pojawi się 12 września 2017 roku. Ta pozycja powinna znaleźć się na półce każdego, kto interesuje się literaturą faktu. Jeśli dodatkowo lubicie międzygwiezdne podróże i naukowe podejście do sprawy rozwoju wszechświata, koniecznie sprawdźcie ten tytuł.

Wszechświat w twojej dłoni – czy uczeń przerośnie mistrza?

Każdy z nas, chociaż raz w życiu, spoglądał w nocne niebo i zastanawiał się, co tak naprawdę dzieje się na tym rozgwieżdżonym firmamencie. Jak to możliwe, że srebrne punkciki, na które patrzymy tam, wysoko w górze już nie istnieją? Ciemna przestrzeń wydaje się zadziwiająco niepokojąca. I kiedy w końcu decydujemy się poznać zagadkę Wszechświata, natrafiamy na mur w postaci naukowego języka. To okazuje się dostatecznym zniechęceniem, by zgłębiać teorię Wielkiego Wybuchu.

Wszystkim głodnym wiedzy z pomocą przychodzi Christophe Galfard. Warto tutaj wspomnieć, że jest to uczeń samego Stephena Hawkinga. To właśnie on zabiera Czytelników w niesamowitą podróż 10 milionów lat świetlnych od Ziemi. Będziecie mieli okazję przyjrzeć się powierzchni gasnącej gwiazdy, czy przybrać rozmiar wielkości atomu. A wszystko to bez skomplikowanych wyliczeń, niezrozumiałych naukowych definicji i słów.

I myli się ten, kto myśli, że książka pt. Wszechświat w twojej dłoni to powrót do szkolnych podręczników z fizyki. To niezwykła przygoda, która oderwie Was od rzeczywistości i przeniesie w świat pełen niecodziennych zjawisk. Ponieważ styl i język prezentowanej dziś książki jest bardzo przystępny, nadaje się ona absolutnie dla każdego odbiorcy. Jeśli więc do tej pory niechętnie sięgaliście po tego typu lektury, dajcie sobie jeszcze jedną szansę. A przekonacie się, że zagadki Wszechświata okażą się zadziwiająco łatwe i proste do zrozumienia. Autor udowadnia, że do ich wyjaśnienia wcale nie potrzeba skomplikowanych obliczeń czy trudnych do wymówienia słów. Dajcie ponieść się wyobraźni i pozwólcie, by Christophe Galfard odkrył przed Wami niezwykłe piękno nauki. Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Książkę pt. Wszechświat w twojej dłoni znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

 

Przeczytaj także