Wszechświat w skorupce orzecha – Stephen Hawking

Wszechświat w skorupce orzecha - kup na TaniaKsiazka.plWszechświat w skorupce orzecha to książka jednego z najbardziej wpływowych myślicieli naszych czasów. Publikacja na polskim rynku pojawi się już 20 kwietnia bieżącego roku. I z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom odkrywania tajemnic wszechświata. Jakiś czas temu świat obiegła smutna informacja o śmierci Hawkinga. Nikt dziś nie ma wątpliwości, że to nieoceniona strata dla całego świata nauki. Jednak ten niezwykły człowiek i genialny naukowiec pozostawił po sobie wiele materiałów i śmiałych teorii, z którymi będą mierzyć się przyszłe pokolenia. Dzięki Krótkiej historii czasu Czytelnicy mieli okazję zapoznać się z fascynującymi koncepcjami fizyki teoretycznej. Co czeka ich w najnowszej publikacji pt. Wszechświat w skorupce orzecha?

Wszechświat w skorupce orzecha – nieustanne poszukiwanie teorii wszystkiego

Stephen Hawking w najnowszej książce zapoznaje odbiorców z najważniejszymi odkryciami teoretycznymi, dokonanymi od czasu publikacji pt. Krótka historia czasu. Czytelnicy mają szansę poznać najnowsze i aktualne badania w dziedzinie fizyki teoretycznej, gdzie prawda często jest bardziej zaskakująca, niż fikcja. To również bogato ilustrowane wydanie, które w prosty sposób wyjaśnia zasady rządzące wszechświatem.

Profesor Stephen Hawking, jak wielu innych wybitnych uczonych, dążył nieustannie do poznania świętego Graala fizyki – teorii wszystkiego, która decyduje o losach kosmosu. W książce pt. Wszechświat w skorupce orzecha opowiada o swoich próbach rozwikłania tajemnic kosmosu. Dzięki temu Czytelnicy udadzą się w podróż od supergrawitacji do supersymetrii, od teorii kwantów do teorii M, od holografii do dualności. Okazuje się bowiem, że inteligentna i fascynująca przygoda Hawkinka polega na próbie połączenia ogólnej teorii względności Einsteina z ideą Feynmana wielu możliwych historii wszechświata. A wszystko po to, by otrzymać jednolitą teorię opisującą wszystkie zdarzenia we wszechświecie. Wraz z autorem odbiorcy docierają do frontu nauki, by sprawdzić, czy superstruny i p-brany stanowią ostateczne rozwiązanie zagadki wszechświata.

Przypominamy, że książka pt. Wszechświat w skorupce orzecha na polskim rynku pojawi się 20 kwietnia bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy wszystkim, którzy czują w sobie duszę odkrywcy!

Przeczytaj także