Na wschód od zachodu – Wojciech Jagielski

Na wschód od zachodu - kup na TaniaKsiazka.plNa wschód od zachodu to najnowsza książka Wojciecha Jagielskiego, cenionego reportera wojennego. Jego najnowsza publikacja światło dzienne ujrzy 30 stycznia 2018 roku i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu. Ponadto Jagielski ma już grono wiernych Czytelników, którzy z niecierpliwością czekają na każdą nowość. Nic dziwnego, bo jego reportaże są niezwykle przejmujące i żywe. Jeśli zatem nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z jego twórczością, koniecznie nadróbcie zaległości. Zwłaszcza jeśli gustujecie we wspomnianym gatunku.

Na wschód od zachodu – ucieczka od zachodniej cywilizacji

Kiedy Kamal opuściła Warszawę, miała zaledwie jeden plecak. Zrezygnowała z pędu za karierą i ciśnienia, by ukończyć dwa fakultety i kupić własne mieszkanie. Celem jej podróży stały się Indie, gdzie największym osiągnięciem jest uzyskanie wewnętrznej równowagi. Dziś, po tylu latach, dziewczyna zdaje się nie pamiętać poprzedniego życia. Jednak nic w życiu nie układa się idealnie. I to, co zostawiła za sobą, wraca do niej ze zdwojoną siłą.

Od tej samej cywilizacji Zachodu uciekł hippis, „Święty”. Teraz jego życie wypełnia miłość, narkotykowe seanse, religijne komuny i hedonistyczne wspólnoty na Goa. Wszędzie, gdzie się pojawi, szuka jednej, najważniejszej wartości – szczęścia. Jednak te z jakichś powodów wciąż mu się wymyka z rąk.

W najnowszej książce Wojciech Jagielski wędruje do Afganistanu, Pakistanu i Nepalu. Swoją podróż kończy w Indiach, miejscu duchowej inicjacji. Zderza się tam z wyraźnym i bolesnym systemem kast. A przez całą wędrówkę odwiedza regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie „wolność” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Autor dopuszcza swoich bohaterów do głosu, a ci rzucają zupełnie nowe spojrzenie na Wschód. Gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, trafiają do miejsc, gdzie spokój jest tylko pozorną sprawą.

Przypominamy, że najnowsza książka Wojciecha Jagielskiego w sprzedaży dostępna będzie od 30 stycznia 2018 roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy ten reportaż wszystkim, którzy cenią sobie prawdziwe historie, przepełnione żywymi emocjami. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający miłośnik gatunku będzie zadowolony z tej pozycji.

Przeczytaj także