Wróbel w getcie – poruszająca powieść niebawem!

Historie wojenne i beletrystyka to gatunki, z którymi zawsze wam po drodze? W związku z tym koniecznie zwróćcie uwagę na powieść pt. Wróbel w getcie Kristy Cambron, która na polskim rynku będzie dostępna już od 5 stycznia 2021 roku. Chociaż autorka porusza w niej trudny temat i przenosi czytelników w mroczne czasu, to jednocześnie udowadnia, że siła miłości i rodziny przetrwa nawet najgorszą próbę.

Wróbel w getcie - kup na TaniaKsiazka.pl

Wróbel w getcie – kilka słów o książce

Kaja Makovsky postanawia opuścić Wielką Brytanię i wyruszyć do Pragi, kiedy dowiaduje się, że nazistowski terror dotarł i tam. A wszystko po to, by uratować swoją żydowską rodzinę. Jednak, gdy bohaterka znajduje się na miejscu, los nie daje jej żadnego wyboru. Na ucieczkę jest już za późno. Tym samym piekło wojny staje się ich bolesną codziennością. Wkrótce też kobieta trafia do getta w Terezinie. I to właśnie tam poznaje dziewczynkę, która niespodziewanie odmieni jej życie.

Kilkadziesiąt lat później Sera James i William Hanoverowie, bohaterowie Motyla i skrzypiec, w trakcie bajkowego ślubu zostają brutalnie rozdzieleni. Mężczyzna zostaje oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił. A za czyn ten grozi mu teraz dziesięć lat więzienia. Zdruzgotana Sera postanawia zrobić wszystko, aby uratować swojego męża i ich wspólną przyszłość. Tym samym przewrotny los splata ze sobą drogi dwóch kobiet, które dzielą dziesiątki lat. A wszystko za sprawą tajemniczej dziewczynki, ocalonej z Holokaustu.

Wróbel w getcie to poruszająca opowieść o miłości i rodzinie w najmroczniejszych czasach. Autorka udowadnia, że nawet w najtrudniejszych chwilach nie wolno tracić nadziei i wiary w to, że wkrótce przyjdą lepsze dni. Jeśli sięgniecie po tę historię, musicie przygotować się na mnóstwo emocji i wzruszeń. Ponieważ to jedna z tych powieści, które poruszają nie tylko wyobraźnię, ale też serce oraz duszę.

Przypominam, że prezentowana dziś książka Kristy Cambron będzie dostępna w sprzedaży od 5 stycznia 2021 roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecam ją każdemu miłośnikowi powieści z historią w tle.

Przeczytaj także