Wojna Winstona – Michael Dobbs

Wojna WinstonaWojna Winstona to niezwykle porywająca powieść autora House of Cards, Michaela Dobbsa, która w sprzedaży pojawi się 2 lutego 2017 roku. Pisarz w epicki sposób przedstawia tu rozgrywkę, której stawką były losy całego świata. Zaciekawieni? Przekonajcie się sami, czym tym razem zaskoczy was Dobbs.

Prawdziwa Wojna Winstona

To jedynie kłótnia w dalekim kraju między ludźmi, o których nic nie wiemy – takie słowa padły z ust brytyjskiego premiera Nevillea Chamberlaina, gdy Hitler wkroczył do Czechosłowacji. Jedyną osobą, która zadawała sobie sprawę z realnego zagrożenia był Winston Churchill. Rozumiał on, że oto właśnie rozpoczęła się gra o najwyższą stawkę. Wówczas dotarło do niego coś jeszcze. Fakt, iż ugodowy Neville Chamerlain w tym starciu nie zapewni Wielkiej Brytanii zwycięstwa. Postanawia więc uruchomić niezwykle skomplikowaną intrygę, dzięki której ma zamiar odebrać władzę urzędującemu premierowi.

Okazuje się, że Chamberlain nie zawaha się wykorzystać Polski tylko po to, by utrzymać swoje stanowisko. Jak łatwo się zresztą domyślić w Londynie obecnie wszyscy prowadzą tajemnicze intrygi. Nie omija to króla Jerzego VI, rozrywkowego amerykańskiego ambasadora Josepha Kennedy’ego czy sowieckiego szpiega Guya Burgessa. To czas, w którym losy władców, ministrów, dziennikarzy, fryzjerów oraz prostytutek splatają się w pełną emocji opowieść. Opowieść o jednym z największych ludzi XX wieku, sir Winstonie Churchillu.

Będziecie mieli szansę poznać mistrza intrygi, od którego uczył się sam Frank Underwood znany z House of Cards. Przypominamy, że książka Wojna Winstona w sprzedaży pojawi się 2 lutego bieżącego roku. Gorąco polecamy i zachęcamy do zakupu!

Przeczytaj także