Wojenna korona – nowość od Cherezińskiej!

Wojenna korona to najnowsza książka Elżbiety Cherezińskiej, która w sprzedaży pojawi się już od 29 października 2019 roku. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że jest to już czwarty tom z bestsellerowej serii historycznej pt. Odrodzone Królestwo. W związku z tym powieść przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi opowieści historycznych, napisanych z rozmachem i ubarwionych nutą fikcji. Ponieważ autorka idealnie przeplata historię Polski z barwną i wciągającą fikcją literacką. Jej niezwykła wyobraźnia i doskonałe pióro zapełniają puste luki na kartach polskich dziejów, tworząc niezwykłe portrety i fascynujące wydarzenia.

Poza tym jest coś jeszcze. O książkach polskiej pisarki nie bez powodu mówi się, że to Gra o tron G. R.R. Martina osadzona w polskich realiach. Napisana z rozmachem powieść historyczna z elementami fantasy, zachwyca krytyków i czytelników. W związku z tym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tej pisarki, koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Wojenna korona - kup na TaniaKsiazka.pl

Wojenna korona – kilka słów o fabule

Dokonało się. Na skroniach Władysława Łokietka w końcu spoczęła królewska korona. Ale wrogowie króla rosną w siłę. Ponieważ Jan Luksemburski wygrywa straszliwą bitwę pod Mühldorf i wyrasta na ważnego europejskiego gracza. Poza tym krzyżackie intrygi sprawiają, że wyrok papieski jest nie do wykonania. Tym samym Władysław zaczyna pojmować, iż żadna dyplomacja nie pozwoli mu odzyskać Pomorza. Wchodzi więc w sojusz, który nikomu w Europie nie przyszedłby do głowy. W związku z tym zaskakuje wrogów i wkracza na wojenną ścieżkę, by dokonać zemsty za królobójstwo sprzed trzydziestu lat. Nie ma jednak pojęcia, że na życie jego jedynego syna czyha nieznany wróg. Następca tronu jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a na królestwo polskie rusza potężna armia Jana Luksemburskiego.

Przypominamy, że najnowsza książka Elżbiety Cherezińskiej pt. Wojenna korona będzie dostępna w sprzedaży od 29 października bieżącego roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Natomiast tutaj znajdziecie pozostałe tomy z bestsellerowej serii pt. Odrodzone Królestwo. Sprawdźcie sami!

Przeczytaj także