Witajcie na cholernej Arktyce – mrożący reportaż

Witajcie na cholernej Arktyce to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i ciekawych reportaży. Prezentowany dziś tytuł będzie Dostępny na polskim rynku od 20 lutego 2019 roku. Jej autorką jest Blair Braverman, z wykształcenia literaturoznawczyni, a z miłości do zimy i śniegu mieszkanka Alaski.

Co ciekawe, autorka zaledwie w wieku 18 lat opuściła słoneczną Kalifornię na rzecz tej mroźnej i surowej krainy wiecznej zimy. Tam nauczyła się powozić psimi zaprzęgami, stając się turystycznym przewodnikiem na Alasce. O swoim życiu na Północy pisała dla „This American Life”, „Outside” oraz „The Guardian”. Teraz również czytelnicy w Polsce mają okazję zapoznać się z jej niezwykłymi przygodami.

Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, jak wygląda życie w jednym z mroźniejszych miejsc na świecie.

Witajcie na cholernej Arktyce – walka o niezależność na surowej Północy

Blair Braverman ma osiemnaście lat i zamieszkuje słoneczną Kalifornię. Jednak jej natura i marzenia pchają ją w stronę życia na kole podbiegunowym. W końcu udaje się jej wyjechać na Arktykę. Tam z kolei odbywa niezwykłą podróż przez śnieżyce, klaustrofobiczne jamy w śniegu i pulsującą zorzę polarną. W próbie oswojenia surowej Północy chodzi jednak o coś więcej niż pokonanie zimna.

To właśnie w krainie bezkresnej bieli dziewczyna zmierzy się ze światem, w którym zasady ustalają twardzi mężczyźni. Funkcjonowanie w zamkniętych społecznościach małych arktycznych wiosek sprawia, że autorka bardziej niż innych poznaje samą siebie. Ta lekcja życia sprawia, że z młodej i niepewnej dziewczyny Braverman przeistacza się w silną i nieustraszoną kobietę.

Tym samym czytelnicy otrzymują niezwykle porywającą opowieść o niebezpieczeństwach, jakie czają się na drodze do samopoznania. Jej tłem zaś jest krajobraz, który jest równie piękny, co niebezpieczny i bezlitosny.

Przypominamy, że książka pt. Witajcie na cholernej Arktyce będzie dostępna na polskim rynku od 20 lutego bieżącego roku. Prezentowaną dziś pozycję znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i reportaży. Gwarantujemy, że historia Blair Braverman zainteresuje nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Przeczytaj także