Wiosna z książką – obyczajowe nowości!

Wiosna z książką to dla wielu książkoholików czas spędzony najlepiej. Słońce za oknem, ciepło i radosny śpiew ptaków zwiastuje nam, że oto właśnie natura budzi się do życia. Zaczynamy mieć więcej energii i chęci do działania. A chociaż obecnie nasze możliwości są nieco ograniczone, wcale nie oznacza to, że nie możemy przyjemnie i pożytecznie spędzić czasu. W związku z tym przygotowaliśmy dziś dla was zestawienie książek obyczajowych, które pozwolą wam na relaks i zajmą czas podczas siedzenia w domu. Tym samym znajdziecie tu lekkie opowieści o życiu, jak i poruszające historie oraz opowieści z nutą romansu w tle. Każda z nich jest wyjątkowa. I każda z nich doskonale sprawdzi się w te wiosenne popołudnia. Jesteście ciekawi? Konieczne sprawdźcie te publikacje!

Szepty drewnianych papug - kup na TaniaKsiazka.plWiosna z książką – Szepty drewnianych papug

Michalina bardzo szybko weszła w dorosłość. Zamieszkała z Robertem a tuż po studiach bierze z nim ślub. Jednak małżeńska sielanka nie trwa zbyt długo. Ponieważ okazuje się, że Robert ma obsesję na punkcie kontroli, co zaczyna przerażać Michalinę. W związku z tym kobieta decyduje się na trudny krok – ucieka.

Zatrzymuje się u babci, z którą długo nie utrzymywała kontaktu. Powoli zapomina o tym, co było, jednak dalej czuje niepokój. Nie tylko ona. Michalina widzi, że jej matka również nie może poradzić sobie z przeszłością i jest skłócona z babcią.

Trzy pokolenia kobiet, które żyją w sieci niedopowiedzeń i tajemnic. Czy uda się im dotrzeć do prawdy i wybaczyć dawne krzywdy?

Wiosna z książką – Zrobię dla ciebie wszystkoZrobię dla ciebie wszystko - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Główną bohaterką powieści jest Ewa, która wiedzie szczęśliwe i spokojne życie. Ma męża, małą córeczkę i wymarzoną pracę. Czy mogłaby chcieć od losu więcej? Jednak już niebawem cały jej świat staje do góry nogami. W wyniku nieszczęśliwego wypadku córka kobiety trafia do szpitala. Ewa nie potrafi poradzić sobie z poczuciem winy, a sumienie z dnia na dzień gryzie ją coraz bardziej. Poza tym bohaterka zdaje sobie sprawę, że jej przeszłość wkrótce dogoni teraźniejszość. Przerażona stanem swojej córki, musi podjąć decyzję i ujawnić prawdę, którą tak długo ukrywała.

Wiosna z książką - sprawdź na TaniaKsiazka.plWiosna z książką – Jeśli zatęsknię

Książka pokazuje, że wszystko ma swój początek i jest ze sobą powiązane, nic nie dzieje się bez przyczyny. Przede wszystkim jednak daje nadzieję, że warto wierzyć w lepsze jutro i w to, że po każdej burzy przychodzi słońce. Trzeba tylko iść do przodu i otworzyć się na szanse zsyłane przez los. To również opowieść o prawdziwej miłości, silniejszej niż pojawiające się przeszkody i rozterki.

Wiosna z książką – Jeszcze będzie przepięknie, kontynuacja serii Dworek w MiłosnejJeszcze będzie przepięknie - kup na TaniaKsiazka.pl

Życie w Miłosnej tylko pozornie wraca na dawne tory. W rzeczywistości pod pozorami spokoju i harmonii aż wrze od skrywanych namiętności. Tym samym Ada przysięga sobie, że już nigdy nie zapłacze przez mężczyznę, a Igor usiłuje znaleźć równowagę między powinnością a uczuciem. Ponadto przyjaźń Dawida i Zuzy zostaje wystawiona na ciężką próbę. Na szczęście nad wszystkim czuwa ogrodnik Antoni – prawdziwy dobry duch tego miejsca.

Wiosna z książką - sprawdź na TaniaKsiazka.plWiosna z książką – Słowiański amulet, druga część serii Siostry Jutrzenki

Michalina próbuje poznać rodzinną historię oraz swoich nietuzinkowych przodków. Po drodze natrafia na ciekawe zagadki i nieodkryte fakty. Oczywiście nie może powstrzymać się przed próbą rozwikłania wszystkich tych tajemnic. Szczególnie intrygujący jest jej amulet, który należał niegdyś do tajemniczej członkini rodu. Wykonany ze srebra i o kształcie kołowrotka, jest kluczem do poznania prawdy o najbardziej zagmatwanych i najmniej poznanych zdarzeniach z przeszłości.

Wiosna z książką – Sztuka sięgania gwiazdSztuka sięgania gwiazd - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Sole, delikatniejsza i wrażliwsza od innych, przez całe życie za wszelką cenę unika niebezpieczeństw. Tak bardzo boi się lecieć samolotem, że nie przyjmuje zaproszenia do Paryża od swojej jedynej przyjaciółki Stelli. Przewrotny los zsyła na dziewczynę ogromne cierpienie. Już wkrótce bohaterka dowiaduje się, że Stella ginie w dramatycznych okolicznościach. Sole ze łzami w oczach czyta jej ostatni list. To popycha ją do tego, by zrobić listę stu rzeczy, których najbardziej się boi, ale których od zawsze pragnie.

Przeczytaj także