Wiatr Igora Brejdyganta – zapowiedź

Jeśli do tej pory nie wpadła Ci w ręce żadna książka Igora Brejdyganta, możesz kojarzyć jego nazwisko z polskimi filmami i serialami. Jest on bowiem scenarzystą takich produkcji jak: Palimpsest, Paradoks, Zbrodnia, Belle epoque czy Ultraviolet. Na podstawie kilku swoich scenariuszy stworzył również powieści kryminalne. We wrześniu do księgarni trafi jego książka, której historia nie ma filmowego pierwowzoru. Trzymający w napięciu kryminał, Wiatr Igora Brejdyganta, już 15 września przeniesie nas w góry.

Wiatr Igora Brejdyganta Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Wiatr Igora Brejdyganta

Przyjrzyjmy się zatem fabule książki Wiatr Igora Brejdyganta. Jest początek wiosny. W Tatrach leży jeszcze całkiem sporo śniegu i wieje halny wiatr. Mimo słabych warunków atmosferycznych dwójka ludzi udaje się na wyprawę z Morskiego Oka na przełęcz Szpiglasową. Niestety nie mają szczęścia, ponieważ nagle zaskakuje ich lawina, która schodzi spod grani Miedzianego.

TOPR rozpoczyna akcję ratunkową, jednak ta kończy się fiaskiem. Nie udaje się odnaleźć zaginionych. Najprawdopodobniej ciała tych dwojga z potężną siłą zostały wtłoczone pod lód stawu. 

Świadkiem tego tragicznego zdarzenia jest Wawrzyniec. Mężczyzna jest pewny, że tuż przed zejściem lawiny, usłyszał dźwięk eksplozji. I właśnie ta informacja staje się punktem wyjścia fascynującej fabuły. Od tego momentu czytelnik zostanie pochłonięty przez opowieść, w której na tle surowego, śnieżnego i wietrznego krajobrazu Tatr, góralski folklor, środowisko TOPRowców i mroczna tajemnica splotą się w historię, w której Igor Brejdygant brawurowo przekracza gatunkowe granice kryminału.

Opinie o książce

Co łączy zejście lawiny w Tatrach, śmierć dwójki turystów i zaginiony obraz? Ta kryminalna, oniryczna powieść kryje wiele tajemnic i niedopowiedzeń. Na Podhalu wszyscy milczą, zagadkę wyjaśnić może tylko „Wiatr”. Polecam!
~ Aleksandra Popławska

Brejdygant zrzuca na czytelnika lawinę tajemnic, spod której nie sposób się wydostać. Śmierć, pieniądze i wytrawni gracze, a w tle górski krajobraz. To wszystko trzyma w napięciu do ostatniej strony.
~ Diana Brzezińska

 

Premiera powieści dopiero 15 września, jednak już teraz książkę Wiatr Igora Brejdyganta możesz zamówić przedpremierowo w naszej księgarni.

Czytaj także:

Przeczytaj także