Wędrówki po innych krajach – przewodniki

Wędrówki po innych krajach zaczynają być ponownie w zasięgu naszych rąk. Choć kraje, które otwierają się na turystów, wciąż zobowiązane są przestrzegać rygorystycznych zaleceń. Trudno więc wyobrazić sobie podróże z tak zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa. W związku z tym, z pomocą dziś przychodzimy my. W naszym dzisiejszym zestawieniu znajdziecie ciekawe i nietuzinkowe przewodniki po innych krajach. Poza tym coś dla siebie znajdą tu również wielbiciele reportaży. Bez względu na to, czy tęsknicie za dalekimi podróżami, czy chcielibyście poznać inne kultury z bezpiecznego kąta w domu, znajdziecie tu coś dla siebie. Kto wie, być może prezentowane dziś tytuły staną się inspiracją do dalekich wypraw, kiedy już turystyka wróci do normy? Koniecznie zatem sprawdźcie, co takiego dziś przygotowaliśmy!

Mała księga dawnych Islandczyków - kup na TaniaKsiazka.plWędrówki po innych krajach – Mała księga dawnych Islandczyków

Islandczycy od lat musieli radzić sobie w trudnych i surowych warunkach. Ponad 200 wulkanów i liczne lodowce, wysokie klify, ostry wiatr z niemal każdej strony. Udało się im to, ponieważ nigdy nie brakowało im pomysłów i rozwiązań, jak przetrwać. Autorka, pochodząca z Islandii, przedstawia najciekawsze, najzabawniejsze i często zaskakujące fakty dotyczące tego, jak kiedyś wyglądało życie na tej wyjątkowej, wulkanicznej wyspie.

Książka już dostępna.

Wędrówki po innych krajach – Kraj nie dla wszystkichKraj nie dla wszystkich - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Autorka szuka źródeł wzrostu poparcia dla nacjonalistycznych idei i ugrupowań w kraju, uznawanym za oazę szczęścia. Szuka ich nie tylko w rozmowach ze współczesnymi szwedzkimi nacjonalistami, ale też przywołując duchy przeszłości. Ponadto ta książka to ważne ostrzeżenie, że we właściwych okolicznościach niewiele trzeba, by wyzwolić nienawiść, która zatruwa całe społeczeństwa.

Książka już dostępna.

Nasz zakochany przewodnik po Francji - kup na TaniaKsiazka.plWędrówki po innych krajach – Nasz zakochany przewodnik po Francji

Świetnie zrównoważony miks opisów turystycznych, kulturalnych, artystycznych i historycznych, wspomnień osobistych i ambasadorskich oraz uwag gastronomiczno-kulinarnych. Autor, jako dyplomata, miał praktycznie nieograniczony dostęp do francuskiej kultury. W związku z tym prezentuje czytelnikom wiele ciekawostek i trafnych spostrzeżeń na temat Francuzów i ich obyczajów.

Książka już dostępna.

Wędrówki po innych krajach – Więźniowie geografiiWędrówki po innych krajach

Jak ukształtowanie tereny definiuje politykę międzynarodową? Przywódcy wszystkich państw i narodów są ograniczeni przez geografię. Ich wybory krępują góry, rzeki, morza i beton. Tym samym autor przygląda się przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. A wszystko po to, by przybliżyć czytelnikowi jeden z najważniejszych czynników wpływających na światową historię.

Książka już dostępna.

Wędrówki po innych krajachWędrówki po innych krajach – Osobisty przewodnik po Pradze

Nie znajdziecie tu popularnych miejsc, którymi wypełnione są klasyczne przewodniki po tym mieście. To osobisty przewodnik Mariusza Szczygła, gdzie prezentuje czytelnikom ścieżki podróży nieco mniej znane. Wyjątkowe miejsca, które skradły jego serce. Ponieważ czasem, aby odkryć prawdziwe piękno miasta, trzeba zboczyć z popularnych szlaków.

Książka już dostępna.

Wędrówki po innych krajach – Zrozumieć JaponięZrozumieć Japonię - kup na TaniaKsiazka.pl

Większość z nas na Japonię patrzy przez pryzmat popularnych stereotypów. Manga, sake i filmy o samurajach. Japończycy? Dziwni, sztywni i bez emocji. W związku z tym autorka postanowiła przerwać ten fałszywy obraz i przedstawić czytelnikom znacznie więcej. Sama od ponad dwudziestu lat zgłębiała kulturę i historię tego kraju. Tym samym z jej obserwacji i refleksji wyłania się fascynujący obraz kraju, w którym najbardziej liczą się honor, uczciwość i poszanowanie drugiego człowieka. Ponadto tutaj siła medytacji i bliskości z naturą są znane i kultywowane od pokoleń.

Książka dostępna od 30 czerwca 2020 roku.

Przeczytaj także