Waldemar Łysiak i jego nowa książka – Szachista

SzachistaWaldemar Łysiak to polski pisarz, publicysta oraz napoleonista, eseista i bibliofil. Ponadto, z wykształcenia jest również architektem. Dlaczego o nim wspominamy? Ponieważ już 17 listopada bieżącego roku na rynku pojawi się jego nowa książka pt. Szachista. Warto dodać, że w żadnym wypadku nie jest to powieść dotycząca pioniera gry w szachy.

Waldemar Łysiak i Szachista

W najnowszej publikacji pisarz nawiązuje do tajnej operacji pod tytułowym kryptonimem Szachista. Na podstawie licznych dokumentów z odpowiedniej epoki Łysiak stworzył rewelacyjną powieść. Czy wiedzieliście, że planowano porwać cesarza Napoleona na terenie Polski? Miała stać za tym brytyjska grupa komandosów należących do Secret Service. W tym celu chcieli oni użyć automatu szachowego von Kempelena, który nazywano również grającym Turkiem. Trudno sobie wyobrazić, jak miałoby to wyglądać? Cóż, biorąc pod uwagę wielkość owego przedmiotu i fakt, że docelowo stworzony był po to, by zmieścić tam człowieka, to bardzo pomysłowa forma porwania. Jeśli do tego jeszcze dodamy niski wzrost Napoleona, można domniemywać, że zmieściłby się tam bez problemu.

Tak czy inaczej, książka Szachista to świetna propozycja dla wszystkich, których interesują sensacje czasów napoleońskich. Jeśli dodamy do tego ogromną wiedzę pisarza i niezwykły talent to otrzymujemy naprawdę dobrą książkę, czerpiącą ze źródeł historycznych. Ciekawa forma przedstawienia czasów minionych sprawia, że czytelnikowi o wiele łatwiej przyswoić i zapamiętać pewne fakty. Przekonajcie się sami, że historia nie musi być nudna!

Przypominamy, że książka Szachista, której autorem jest Waldemar Łysiak, do sprzedaży trafi 17 listopada bieżącego roku. To jednak nie wszystko, ponieważ przygotowaliśmy dla was, drodzy czytelnicy, jeszcze jedną dobrą wiadomość. Otóż ową książkę nabędziecie u nas z 20% rabatem! Dlatego też gorąco polecamy!

Przeczytaj także