Kierunek Polska – od gór po Mazury!

W te wakacje obierzcie kierunek Polska i przekonajcie się, że w naszym kraju jest wiele magicznych i niezwykłych miejsc do zobaczenia. Jak wiemy, przemieszczanie się między innymi państwami nadal jest utrudnione. Poza tym reżim sanitarny skutecznie zniechęca do wypoczynku w popularnych, turystycznych miejscach. Wielu z nas też po prostu rezygnuje z dalekich wycieczek w obawie o zdrowie swoje i bliskich. W tym wypadku sprawdzą się idealnie wakacje spędzone w Polsce. Prezentowane dziś przewodniki udowodnią wam, że w kraju jest sporo miejsc wartych zobaczenia. Tutaj też można wypocząć, a przy okazji odkryć niezwykłe regiony na nowo!

Warmia i Mazury - kup na TaniaKsiazka.plKierunek Polska – Warmia i Mazury

Poznacie nie tylko najciekawsze bazy noclegowe, ale także odkryjecie lokalne knajpy i restauracje oraz miejsca, gdzie można kupić dzieła sztuki albo je tworzyć. Ponadto w przewodniku nie zabraknie również poleceń dla miłośników sportu, bo Mazury to przecież nie tylko żagle i kąpiele w jeziorze. Pojawią się także opisy zaskakującej natury.

Kierunek Polska – Podlasie i SuwalszczyznaPodlasie i Suwalszczyzna - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Podlasie i Suwalszczyzna to wymarzone miejsca zarówno dla tych, którzy uwielbiają odkrywanie zabytków, jak i dla osób, które nad zwiedzanie przedkładają aktywny wypoczynek. Nie brakuje tu rezydencji, pałacyków i dworków. Zachowane historyczne miasta i wsie przechowują pamiątki, świadczące o wielokulturowej i wieloreligijnej mieszance, jaka przez wieki tworzyła ten region.

Polska na czterech kółkach - sprawdź na TaniaKsiazka.plKierunek Polska – Polska na czterech kółkach

To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto uwielbia podróże kamperem. W tym przewodniku czytelnicy znajdą aż 22 autorskie trasy, dzięki czemu będziecie mieli szansę obcować z cudowną i dziką przyrodą. Nie zabraknie też rekomendowanych miejsc parkingowo-noclegowych i obszernego katalogu miejsc kempingowych w Polsce. Poza tym to również setki praktycznych porad i sprytnych rozwiązań, by życie w kamperze uczynić wygodniejszym.

Kierunek Polska – Polska niezwykłaKierunek Polska

To turystyczny atlas samochodowy, który warto mieć w każdym aucie. Znajdziecie tu nie tylko mapy dróg, ale także opisy kilku niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć w danym regionie. To aż trzynaście kategorii niezwykłych miejsc jak zabytki techniki, obiekty militarne, imprezy regionalne, miejsca z klimatem, historie niezwykłe.

Podróże z dzieckiem - sprawdź na TaniaKsiazka.plKierunek Polska – Podróże z dzieckiem

Poradnik jest podzielony na pięć części. Jest i agroturystyka w rozdziale „Las i łąki”, są domki i apartamenty „Nad morzem”, klimatyczne noclegi w pobliżu „Jeziora”, domy gościnne „W górach” i w końcu „Hotele”, w których można odpocząć w pięknym i kameralnym otoczeniu. A do tego klimatyczne zdjęcia, przepełnione czułością i wrażliwością. Autorka udowadnia, że podróżowanie z dzieckiem może przynieść wiele korzyści i wcale nie musi nieść za sobą wielogodzinnych, logistycznych przygotowań.

Kierunek Polska – Kraków i jego klejnotyKraków i jego klejnoty - kup na TaniaKsiazka.pl

Czy wiecie, że Kraków dla cudzoziemców wraz z Pragą i Wiedniem jest największą atrakcją turystyczną Europy Środkowej? Dlatego też każdy Polak powinien zobaczyć to miasto chociaż raz! W tym poradniku przeczytacie nie tylko o miejscach wartych zobaczenia, ale też poznacie historię tego miejsca. Ponieważ tu każdy kamień ma do opowiedzenia coś interesującego.

Kierunek Polska Kierunek Polska – Toruń, Bydgoszcz i kujawsko-pomorskie

Kujawsko-pomorskie obok znanych atrakcji, takich jak Toruń i Biskupin, kryje wiele wspaniałych, a w dodatku nieodkrytych miejsc. Są to m.in.: ruiny zamków, romańskich kościołów, średniowiecznych miasteczek czy malownicze jeziora. Poza tym to również doskonały cel dla aktywnych. Ponieważ czekają tu na was liczne szlaki piesze, rowerowe i kajakowe. A po trudach podróży każdy może wypocząć w jednym z uzdrowisk.

Kierunek Polska – Główny Szlak BeskidzkiGłówny Szlak Beskidzki - kup na TaniaKsiazka.pl

Przewodnik zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB). Najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). W związku z tym to propozycja obowiązkowa w plecaku każdego miłośnika polskich gór. Poza tym czytelnicy znajdą tu m.in.: uwagi praktyczne dotyczące planowania wędrówki, informacje teleadresowe schronisk PTTK czy ciekawostki krajoznawcze i przyrodnicze.

Przewodnik Bieszczady - sprawdź na TaniaKsiazka.plKierunek Polska – Bieszczady

Tutaj czytelnicy znajdą opis historii, kultury, zabytków, przyrody, geografii, szlaków turystycznych, propozycje wycieczek, mapy poglądowe i informacje praktyczne. Z tym przewodnikiem podróżowanie i poznawanie tej niezwykłej krainy stanie się łatwe i przyjemne. Okazuje się też, że aby poznać Bieszczady, wcale nie trzeba wybierać się w męczące wyprawy na szczyty gór.

Także przewodniki w dłoń i ruszajcie na turystyczny podbój kraju!

Przeczytaj także