Vincent Severski – jego twórczość warto znać!

NiepokorniCzy wiecie, że Vincent Viktor Severski to polski pisarz? Zgadza się. Tak znamienite powieści jak Nielegalni czy Niepokorni wyszły spod pióra naszego rodaka. Dziś mamy przyjemność przedstawić wam, drodzy czytelnicy, książki tego autora. Jeśli wciąż poszukujecie dobrego prezentu na święta, lub po prostu macie ochotę na porywającą historię, to twórczość Severskiego z pewnością przypadnie wam do gustu.

Vincent Viktor Severski i jego pisarski dorobek

Ten emerytowany podpułkownik, jako pisarz zadebiutował w 2011 roku powieścią Nielegalni. Czytelników ujął sensacyjną powieścią, która opowiadała o tajnikach polskiego wywiadu. A ponieważ w tej materii Vincent posiada ogromne doświadczenie, odbiorcy otrzymują naprawdę mocną historię. Akcja powieści rozgrywa się we współczesnej Polsce, Białorusi, Ukrainie, Szwecji i Rosji. Między wątkami przeplatają się historyczne epizody związane z II wojną światową. Ale nie tylko. Twórca odwołuje się również do współczesnych wątków politycznych i osób z życia publicznego.

Najnowsza książka pisarza, która w sprzedaży pojawiła się w tym roku, nosi tytuł Niepokorni. Zamyka ona trylogię o Wydziale Q i jest kolejnym dowodem na to, że Vincent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii tworzenia intrygujących i porywających powieści.

Warto przy tym wspomnieć, że opowieści stworzone przez Severskiego to nie tylko literacka fantazja. Pisarz przez wiele lat był pracownikiem Służby Bezpieczeństwa oraz Urzędu Ochrony Państwa (Zarząd Wywiadu), a także Agencji Wywiadu. To wszystko dało mu solidne podstawy do kreowania historii, które źródło mają w autentycznych wydarzeniach. Jeśli więc poszukujecie mrocznych, a zarazem wciągających powieści, trafiliście idealnie.

Wszystkie książki Vincenta V. Severskiego znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także