Uniwersum Metro 2035 – początek nowego cyklu!

Uniwersum Metro 2035 Piter. Wojna - sprawdź na TaniaKsiazka.plUniwersum Metro 2035 to zupełnie nowy cykl, który jest odłamem Uniwersum Metro 2033 stworzonym przez Dmitrija Glukhovsky’ego. Najnowszą serię rozpoczyna powieść pt. Piter. Wojna, której autorem jest Szymun Wroczek. Nie ma wątpliwości, że to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników literatury science fiction i postapokaliptycznej wizji świata. Oto jak sam Glukhovsky wypowiada się na temat najnowszego projektu:

Powieść „Piter” Szymuna Wroczka była kamieniem milowym i jednym z pierwszych tytułów Uniwersum Metro 2033. Wroczek, jak nikt inny, potrafi wykreować atmosferę postapo i tchnąć życie w swoich bohaterów. Tylko „Piterem. Wojną”, tylko piórem Wroczka mogliśmy otworzyć ten nowy ambitny projekt.

Zaciekawieni? Koniecznie sprawdźcie, co tym razem przygotowali autorzy!

Uniwersum Metro 2035 – najwyższy czas, by wyjść na powierzchnię

Głównym bohaterem powieści jest Uber, który przez 20 lat wegetacji w metrze, nie utracił jeszcze wiary w sprawiedliwość i lepszy świat. Co więcej, mężczyzna jest nadal gotów walczyć i zginąć za swoje idee.

Bardzo szybko, drobne potyczki między ugrupowaniami kontrolującymi poszczególne stacje petersburskiego metra, przerodziły się w regularną wojnę. Gra jest warta świeczki, bo zwycięzca zostanie władcą całego Wielkiego Metra. Pojawia się jednak jeden, istotny problem. Wygrana wcale nie musi przypaść w udziale ludziom. Mijają właśnie dwie dekady, odkąd zostały zrzucone głowice atomowe. A to wystarczająca ilość czasu, by w ruinach miasta powstało nowe, więcej niż rozumne życie, które również pragnie zając miejsce na tym świecie. Zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią.

Uber i jego przyjaciele, odcięci od rodzimych stacji, muszą przedostać się do domu. Wiąże się to z wyjściem na powierzchnię. Przed nimi niezwykle trudne zadanie, bo za wszelką cenę muszą przetrwać tę wyprawę. Inaczej nikt nie opowie o tym, kto lub co kryje się pod kopułą soboru św. Izaaka.

Rok 2035 zmienia wszystko. Ludzkość po latach ukrywania się w bunkrach, katakumbach i labiryntach metra w końcu wychodzi na powierzchnię. By odbić świat, który należał niegdyś do nich, muszą się zjednoczyć. Inaczej przepadną na wieki w mrokach historii.

Książkę z Uniwersum Metro 2035 pt. Piter. Wojna znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także