Trzy książkowe propozycje na wakacje

Pierwszy dzień lata już za nami, dlatego też warto pomyśleć nad najbliższymi tygodniami i zaplanować porządny wypoczynek. Może to być chwila relaksu nad wodą, w lesie czy też w wygodnym domowym fotelu. Ważne jednak, abyśmy pamiętali o pewnym przedmiocie, bez którego wakacyjne odprężenie nie będzie w pełni satysfakcjonujące. Tym tajemniczym rekwizytem jest oczywiście książka. A oto kilka czytelniczych propozycji, które mogą sprawić, że te wakacje zapamiętacie na długo.

cien goryCień góry to kontynuacja bestsellerowej powieści Shantaram i bez wątpienia jedna z najgorętszych premier książkowych tego roku. Nadarza się szansa, aby poznać dalsze losy Australijczyka, który uciekając przed wymiarem sprawiedliwości trafił do malowniczych Indii. To właśnie tam zasmakował życia w slumsach, stał się członkiem mafii, z którą następnie trafił do Afganistanu. W najnowszej książce Cień góry Lin po dwóch latach powraca do Bombaju, ten jednak zmienił się nie do poznania, a ponowne nazwanie go domem jest nad wyraz trudne. Musi on na nowo odnaleźć się w brutalnej, bombajskiej rzeczywistości.

Galveston to debiutancka książka Nica Pizzolatto, scenarzysty i nicproducenta kryminalnego serialu telewizyjnego Detektyw, emitowanego przez stację HBO. Podobnie jak serial, powieść także została napisana w mrocznym klimacie noir. Głównym bohaterem historii jest Roy Cady, dwumetrowy brodacz, trudniący się ściąganiem długów w Nowym Orleanie. Jest bardzo dobry w tym co robi, jednak z czasem sprawy się komplikują. Dowiaduje się on o swojej śmiertelnej chorobie i zostaje wplątany w zdradziecką pułapkę. W tym momencie rozpoczyna się śmiertelna rozgrywka Roy’a o życie i odkupienie dawnych grzechów.

ja ibraJa, Ibra to historia życia Zlatana Ibrahimovica, jednego z najlepszych piłkarzy ostatnich lat. Gościa niezwykle charakternego i bezkompromisowego. Pochodzi z ubogiej dzielnicy Malmoe i to właśnie tam rozpoczął swoją drogę na szczyt. W tej książce poznacie jego przeżycia, dotyczące zarówno boiska, jak i życia poza nim.

Przeczytaj także