Trzeci tom serii Apollo i boskie próby!

Trzeci tom serii Apollo i boskie próby Labirynt ognia - kup na TaniaKsiazka.plTrzeci tom serii Apollo i boskie próby to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników książek, których autorem jest amerykański pisarz, Rick Riordan. Autor od lat z powodzeniem tworzy fantastyczną literaturę młodzieżową, cieszącą się ogromną popularnością na całym świecie. To jemu odbiorcy zawdzięczają bestsellerową serię pt. Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Prezentowana dziś książka to już trzeci tom z zupełnie nowej historii, która także zyskała międzynarodową sławę. Labirynt ognia na polskim rynku pojawi się już 21 czerwca 2018 roku i z pewnością zachwyci wszystkich wielbicieli serii Apollo i boskie próby. Koniecznie sprawdźcie, jakie wyzwania tym razem autor postawił przed bohaterami cyklu!

Trzeci tom serii Apollo i boskie próbyLabirynt ognia

Głównym bohaterem powieści jest wspaniały bóg Apollo, który za karę został strącony przez Zeusa z Olimpu na ziemię. Tym samym stał się nieporadnym nastolatkiem Lesterem Papadopoulosem. Teraz, aby odzyskać należne mu miejsce na Olimpie, Lester musi przywrócić do życia pięć Wyroczni, które zamilkły. Sprawa nie jest prosta, bo do tego zadania staje zupełnie pozbawiony boskich mocy i umiejętności. Ponadto ciąży mu zobowiązanie posłuszeństwa wobec młodocianej córki Demeter, Meg. A ta nieustannie wprawia go w zakłopotanie.

Bohater może jednak liczyć na pomoc przyjaciół – półbogów. To dzięki nim udało mu się przetrwać aż dwie próby. Pierwsza z nich miała miejsce w Obozie Herosów, natomiast druga w Indianapolis, gdzie Meg otrzymała Mroczną Przepowiednię. Siedząc na Tronie Pamięci, wypowiedziała słowa, które jednoznacznie zdradzały, że złowrogi triumwirat rzymskich cesarzy planuje atak na Obóz Jupiter.

Nikt nie miał wątpliwości, że trzeba podzielić zadania. Leo leci więc na Festusie, by ostrzec rzymski obóz. A Lester i Meg muszą przedostać się przez Labirynt i odnaleźć trzeciego cesarza oraz Wyrocznię, mówiącą zagadkami. Jedyne, o czym wiedzą, to fakt, że poszukiwania powinni rozpocząć gdzieś na południowym zachodzie Ameryki. Mogą liczyć również na towarzystwo satyra. I wszystko wskazuje na to, że Meg doskonale wie, do kogo zwrócić się o pomoc.

Trzeci tom serii Apollo i boskie próby pt. Labirynt ognia znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także