Top 6 świątecznych książek – sprawdźcie!

Top 6 świątecznych książek to doskonałe zestawienie przede wszystkim dla miłośniczek literatury obyczajowej i romansów. Wybrane przez nas historie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród odbiorczyń i trudno się temu dziwić. Ponieważ zaprezentowane dziś powieści doskonale wprowadzają w świąteczny nastrój. Do tego wlewają w serca dużo ciepła, radości i uśmiechu. Udowadniają, że nawet w największym mroku zawsze widać małe światełko nadziei. Tym samym, jeśli szukacie doskonałych książek na chłodne, zimowe wieczory trafiłyście idealnie. Koniecznie sprawdźcie, co dziś przygotowaliśmy!

Świąteczne drzewko życzeń - sprawdź na TaniaKsiazka.plTop 6 świątecznych książek – Świąteczne drzewko życzeń

Główną bohaterką jest Jenna, która właśnie zdecydowała się na adopcję Reilly’ego. Przyświecał jej jeden cel, zapewnić chłopcu bezpieczeństwo i najlepsze możliwe warunki rozwoju. Zmuszona do ucieczki przed trudną przeszłością i motywowana chęcią rozpoczęcia wszystkiego od nowa, przeprowadziła się do niewielkiego miasteczka położonego w górach. Odosobnienie i niezwykła atmosfera miejscowości sprawiają, że jest ona znakomitą kryjówką i wyjątkowo malowniczym miejscem do spędzenia świąt. Smutek wywołuje w niej jednak fakt, że jest jedno życzenie chłopca, którego nie może spełnić. Ponieważ Reilly marzy o tacie…

Top 6 świątecznych książek – Iskierka nadziei

Tomek jest chłopcem, który mimo swojego młodego wieku jest zadziwiająco dojrzały i inteligentny. Żyje z matką, która od rana do nocyIskierka nadziei - sprawdź na TaniaKsiazka.pl ciężko pracuje, by zapewnić im byt. W związku z tym na chłopcu spoczywa większa część domowych obowiązków, a czasem nawet opieka nad przepracowaną rodzicielką.

Pewnego mroźnego dnia Tomek spotyka na działkach starszą kobietę, która pomaga mu po niefortunnym upadku. Na dworze robi się coraz zimniej, a kobieta zdaje się mieszkać w domku letniskowym, choć uparcie się tego wypiera. Jednak rezolutny Tomek zaczyna domyślać się prawdy i postanawia odmienić los starszej kobiety…

Top 6 świątecznych książek – kup na TaniaKsiazka.plTop 6 świątecznych książek – Wszystko, czego pragnę w te święta

Główna bohaterka, Ewa, to klasyczny przykład kobiety sukcesu. Nie ukończyła jeszcze trzydziestu lat, a już jest niemal na szczycie kariery. Ma mieszkanie w centrum Poznania, które kupiła bez kredytu i drogi samochód. Wydawać by się mogło, że osiągnęła już niemal wszystko, czego można chcieć. Jednak sukces w pracy kosztował ją utratę życia towarzyskiego, a co za tym szło, nie miała czasu na miłość.

Wszystko zmienia się, kiedy Ewa trafia w rodzinne strony, gdzie poznaje tajemniczego mężczyznę. Jest nie tylko przystojny, ale przede wszystkim niezwykle irytujący. Jednak to właśnie on sprawia, że kobieta odkrywa w sobie cechy, o których istnieniu nie miała pojęcia.

Top 6 świątecznych książek – Tylko raz w rokuTylko raz w roku - kup na TaniaKsiazka.pl

Ela nie ma lekko, musi się bowiem mierzyć z problemami rodzinnymi. Rozstanie rodziców i choroba mamy skutecznie przesłaniają jej myśl o tym, że jeszcze kiedyś będzie dobrze. Natomiast Kamil stawia czoła zaborczej matce, która jednego jest pewna – jej syn zasługuje na kogoś lepszego. Zwłaszcza gdy otwierają się przed nim drzwi do międzynarodowej kariery. Poza tym piękna i dobrze sytuowana córka przyjaciół robi do niego słodkie oczy.

Co roku, w Wigilię, Ela i Kamil wracają jednak myślami do miejsca, w którym spotkali się po raz pierwszy. Choć oboje nigdy wcześniej nikogo tak nie kochali, ich uczucie może się okazać nie dość silne w starciu z prozą życia i uprzedzeniami.

Top 6 świątecznych książek - sprawdź na TaniaKsiazka.plTop 6 świątecznych książek – Wigilijna przystań

Kiedy świat wypełnia magiczna atmosfera, a w powietrzu unosi się zapach świerku i pierników, mieszkańcy nadmorskiego Niechorza rozpoczną świąteczne przygotowania. Jednak pewne tajemnice z przeszłości zakłócą tę magiczną atmosferę. Ponieważ wyjdą na światło dzienne w najmniej odpowiednim momencie. Po drodze wydarzy się też kilka zupełnie nieoczekiwanych sytuacji. Czy mimo to wspólne spotkanie przy stole pogodzi ich i sprawi, że miłość zatriumfuje?

Top 6 świątecznych książek – Uwierz w Mikołaja

Główna bohaterka, Agnieszka, pragnie spędzić Wigilię z babcią. Jednak starsza kobieta ma zupełnie inne plany. Kobieta zupełnie nie godzi Top 6 świątecznych książek – kup na TaniaKsiazka.plsię z decyzją seniorki, a w związku z tym jedzie do jej domu, położonego w samym środku lasu. Jest też pięcioletnia Zosia, która marzy o choince tak ogromnej, jak ta z centrum handlowego. A do tego chciałby, aby znalazło się pod nią mnóstwo prezentów. Jednak tym razem Wigilia dziewczynki zapowiada się zupełnie inaczej.

Policjant Robert godzi się na służbę w święta. Ponieważ wszyscy mają rodziny, a on jest samotny. To oczywiste, że przecież może się poświęcić w ten jeden dzień w roku. Jest jeszcze pewien starszy pan z długą siwą brodą, który tego wieczoru również będzie sam. Jednak w ogóle nie przeszkadza mu ten stan rzeczy.

W tej jednej świątecznej opowieści znajdziecie wielu bohaterów. Jest tu również mnóstwo marzeń do spełnienia.

Przeczytaj także