Tom 2 serii Żniwa Śmierci już niebawem!

Tom 2 serii Żniwa Śmierci Kosodom - kup na TaniaKsiazka.plTom 2 serii Żniwa Śmierci, której autorem jest amerykański pisarz Neal Shusterman, już niedługo pojawi się na polskim rynku. Książka nosić będzie tytuł Kosodom, a jej premiera przewidywana jest na 10 maja 2018 roku. Autor ma na koncie już kilka powieści dla dorosłych, jak i młodzieży, które w błyskawicznym tempie zyskały status bestsellerów. Historia, dzięki której jego nazwisko stało się rozpoznawalne na całym świecie, to cykl Podzieleni. Prezentowana dziś powieść to już druga część serii fantasy, która również stała się już międzynarodowym hitem. Zatem, jeśli należycie do miłośników gatunku, a jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego autora, koniecznie nadróbcie zaległości!

Tom 2 serii Żniwa ŚmierciKosodom

Główni bohaterowie, Citra i Rowan, stoją po dwóch, zupełnie różnych stronach barykady. Mają problem z porozumieniem się, co do moralności Kosodomu.

Rowan decyduje się poddać go własnej próbie ognia i zaraz po Zimowym Konklawe porzuca organizację. Tym samym zwraca się przeciw zepsutym kosiarzom – nie tylko w Midmeryce, ale na całym kontynencie. Jako mroczny bohater staje się Kosiarzem Lucyferem. A za cel obrał sobie karanie ogniem okrutnych sędziów.

Natomiast Citra, jako nowicjuszka, znajduje się pod czujnym okiem sędzi Curie. Dziewczyna również dostrzega zepsucie organizacji, wybiera jednak inną drogę. Chce walczyć z tym od środka. Szybko jednak okazuje się, że jej próby są skutecznie udaremniane. Co więcej, kosiarze „nowego porządku” zaczynają jej zagrażać.

Bohaterowie bardzo szybko uświadamiają sobie, że w pojedynkę nie są w stanie nic zdziałać. Nawet sędziowie Curie i Faradaya nie są w stanie im pomóc. Rowan podejmuje ogromne ryzyko i postanawia „uśmiercić się”. Wszystko po to, by porozmawiać z Thunderheadem. Jedynym bytem na tyle mądrym, by rozwiązać dramatyczne problemy dręczące ten z pozoru perfekcyjny świat.

Jednak czy tak potężne stworzenie jest w stanie pomóc? A może stanie się jedynie świadkiem upadku?

Przypominamy, że tom 2 serii Żniwa Śmierci pojawi się na polskim rynku 10 maja bieżącego roku. Książkę pt. Kosodom znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także