Tiny Pretty Things – światowy bestseller w Polsce

Tiny Pretty Things to międzynarodowy hit, który niedawno pojawił się na polskim rynku. To doskonałe wieści dla każdego, kto poszukuje wciągającej i nietuzinkowej literatury młodzieżowej. Ponadto jest tu jeszcze jedna kwestia, która zasługuje na szczególną uwagę. Ponieważ ten światowy bestseller doczekał się ekranizacji, która 14 grudnia pojawi się na platformie Netflix. To jak, sprawdzicie tę powieść, zanim usiądziecie przed szklanym ekranem?

Tiny Pretty Things - kup na TaniaKsiazka.pl

Tiny Pretty Things – kilka słów o książce

W walce o tytuł najlepszej baletnicy i miejsce w pierwszym składzie nie ma czasu na sentymenty i czystą grę. Już niebawem przekonają się o tym Gigi, Bette i June, trzy najlepsze uczennice ekskluzywnej szkoły baletowej na Manhattanie. Pierwsza z nich, wolny duch, jedyne, o czym marzy to taniec za wszelką cenę. Mimo że to może kosztować ją życie. Bette pochodzi z uprzywilejowanej rodziny i zrobi wszystko, by prześcignąć znaną siostrę – gwiazdę baletu. Tymczasem June też musi wygrać, bo jeśli tego nie zrobi, jej matka położy kres jej marzeniom o karierze tanecznej raz na zawsze.

W związku z tym, kiedy na horyzoncie pojawia się możliwość zrobienia światowej kariery, najlepsze przyjaciółki mogą bardzo szybko zamienić się w największych wrogów. W końcu rywalizacja staje się zacięta, a gra warta jest świeczki.

Powieść ta nie bez powodu cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. To mistrzowskie połączenie Czarnego Łabędzia i Pretty Little Liars. Historia poruszająca, tajemnicza i pełna mrocznych zagadek. Opowieść, w której uczennice elitarnej szkoły baletowej zrobią wszystko w walce o tytuł najlepszej na roku. W końcu od tego zależy ich przyszłość.

Czy przyjaźń ma szansę utrzymać się i przetrwać w takich warunkach? I czego dowiedzą się bohaterki, wstępując w szeregi najlepszej, baletowej szkoły?

Przypominamy, że książką Tiny Pretty Things dostępna będzie od 9 grudnia 2020 roku. Znajdziecie ją tutaj. Tymczasem serial na Netflix pojawi się pięć dni później. Poniżej prezentujemy wam zapowiedź produkcji.

Przeczytaj także