Tatuażysta z Auschwitz – prawdziwa historia

Tatuażysta z Auschwitz - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążka pt. Tatuażysta z Auschwitz, której autorką jest Heather Morris, to powieść oparta na faktach. Przypadnie więc do gustu wszystkim miłośnikom tego typu literatury. Bo jak wiadomo nie od dziś, to życie pisze najlepsze scenariusze. Morris pochodzi z Nowej Zelandii, ale obecnie mieszka w Australii. Tam, pracując w szpitalu państwowym w Melbourne, miała okazję spotkać starszego pana. Był nim Lale Sokołow, mężczyzna z ciekawą historią do opowiedzenia. Dzień, w którym się spotkali, odmienił ich życia na zawsze. A ponieważ Heather Morris miała już na koncie kilka ciekawych scenariuszy, którymi interesował się świat filmu, i tę opowieść początkowo stworzyła w takim formacie. Ostatecznie jednak ta niezwykła historia przerodziła się w debiutancką powieść. Książka pt. Tatuażysta z Auschwitz jest dostępna na polskim rynku już od połowy kwietnia bieżącego roku.

Tatuażysta z Auschwitz – literacki dokument o piekle Auschwitz

Lale Sokołow do obozu koncentracyjnego Auschwitz trafił w 1942 roku, mając 26 lat. Mężczyzna znał kilka języków, a władze obozu bardzo szybko znalazły mu odpowiednie zajęcie. Miał tatuować numery na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Wiązało się to z ich bólem i naznaczeniem na całe życie. Sam bohater jednak dzięki swoim obowiązkom cieszył się w obozie wyjątkową wolnością. Mógł się po nim przemieszczać ze znacznie większą swobodą niż inni osadzeni. I właśnie ten fakt postanowił wykorzystywać, by pomagać innym.

Co wyróżnia wspomnienia Lalego od innych historii, dokumentujących okrucieństwo tego miejsca? To z pewnością niezwykły hart ducha i ogromna odwaga. Oraz miłość. To właśnie w kolejce do tatuażysty pewnego dnia stanęła młoda i przerażona dziewczyna, Gita. Lale zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. To właśnie w obozie po raz pierwszy rozmawiali, flirtowali, wymienili pocałunki. Ich uczucie przetrwało nazistowskie piekło, pobrali się i spędzili razem resztę życia.

Lale Sokołow zdecydował się opowiedzieć swoją historię dopiero po śmierci żony. Ta historia złamie wam serce, ale doda również otuchy.

Książkę pt. Tatuażysta z Auschwitz znajdziecie tutaj. Przypominamy, że powieść jest już dostępna na polskim rynku.

Przeczytaj także