TaniaKsiazka.pl ufundowała nagrody w konkursie fotograficznym XVIII Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży 2017.

logo wystawyPod koniec maja miała miejsce wystawa prac pokonkursowych XVIII Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży 2017. Nagrody w konkursie fotograficznym za prace, które później były prezentowane na wystawie ufundowała między innymi TaniaKsiazka.pl. Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy wspierać młodych, utalentowanych ludzi i uczestniczyć w tak ważnym momencie w ich życiu, jakim jest nagrodzenie ich pracy i niezwykłej wrażliwości.

Nagrody w konkursie fotograficznym wręczono 27 maja

W konkursie XVIII Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży 2017 wzięło udział 673 młodych autorów z 165 placówek w całym kraju. Łącznie nadesłano 2723 zdjęcia. Ostatecznie do wystawy zostało zakwalifikowanych 214 zdjęć, 134 autorów. Po raz pierwszy prace zaprezentowano na wystawie 27 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 79A. Tego dnia odbyło się także wręczenie nagród. Przyznano nagrodę główną, I, II i III w dwóch kategoriach wiekowych, wyróżnienia oraz nagrody specjalne.

pierwsza nagrodaOgólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży odbyła się po raz osiemnasty. Konkurs jest organizowany od 1985 roku. Jego celem jest promowanie młodych twórców, docenienie ich talentu, przekazywanie wiedzy, doświadczeń i wspieranie ich dalszego rozwoju i pasji. Z każdym rokiem napływa coraz większa liczba prac konkursowych, co jest dowodem na to, że nie słabnie zainteresowanie fotografią i rozwijaniem nowych technik fotografowania wśród młodych ludzi.

Nagrody w konkursie fotograficznym dla autorów z całego kraju

Nagrodę Główną konkursu jury przyznało Amelii Nowak, z Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni – za zdjęcie z zestawu Delikatność.

I Nagrodę w kategorii do lat 15 przyznano Klaudii Miszczuk z Klubu Miłośników Fotografii Zoomik w Radzyniu Podlaskim – za całość prac. II Nagrodę: Aleksandrze Gmur z Klubu Miłośników Fotografii Zoomik w Radzyniu Podlaskim – za zdjęcie Kolczyk nadziei. Natomiast Nagrodę III – Indze Górnej z Klubu Miłośników Fotografii Zoomik w Radzyniu Podlaskim – za zdjęcie Twarzą w twarz z zestawu Bez tytułu.

nagrody

W kolejnej kategorii konkursowej do 21 lat I Nagrodę przyznano Konradowi Kiersnowskiemu z Liceum Plastycznego w Supraślu – za zestaw Zwyczajni, II Nagrodę: Weronice Materce z Pałacu Młodzieży w Łodzi – za zdjęcie z zestawu Portrety 21–wieku. Natomiast III Nagroda powędrowała do Natalii Grochulskiej z Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie – za zestaw Vanitas vanitatum et omnia vanitas.

Nagrody Specjalne 

Przyznano także Nagrody Specjalne, w tym nagroda naszej księgarni została przyznana Amelii Szymańskiej z Klubu Miłośników Fotografii „Zoomik” w Radzyniu Podlaskim – za zdjęcie z zestawu bez tytułu. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym!

Koniecznie obejrzyjcie nagrodzone prace. Są naprawdę niezwykłe!

wystawa

Przeczytaj także