Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów – nowy kryminał Piotra Borlika

Morderstwo i rodzinna tajemnica, która sięga klątwy rzuconej pokolenia wstecz… To wokół tego Piotr Borlik buduje fabułę swojego nowego kryminału pt. Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów. Książka pojawi się w księgarniach już na początku sierpnia.

Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów — zbrodnia w rezydencji

Główny bohater nowej książki Piotra Borlika to Hubert Czarny, prywatny detektyw. Jego najnowsze zlecenie zapowiada się ciekawie, w końcu chodzi o morderstwo. W rezydencji rodziny Potockich doszło do zbrodni, a Czarny będzie musiał wyjaśnić jej okoliczności.

Kiedy tylko zaczyna rozmawiać z członkami rodziny i mieszkańcami domu szybko dochodzi do wniosku, że za bardzo nie będzie mógł liczyć na współpracę. Tym bardziej że każdy z nich miał powód i okazję do popełnienia morderstwa. Równie dobrze wszyscy mogliby być winni. Nic dziwnego, że chyba nikomu poza Czarnym nie zależy na zdemaskowaniu mordercy.

Nie mogąc liczyć na pomoc, Czarny sprawę będzie musiał zgłębić sam. Zaczyna od początku, czyli od przyjrzenia się pokręconym relacjom, jakie panują w tej rodzinie. Tropy prowadzą do owianej tajemnicą klątwy rzuconej dziesięć pokoleń temu.

Do tego dziwne znaczenie w tej rodzinie ma liczba trzy. Poczynając od tytułowego Wzgórza Trzech Dębów, na którym poza wielkimi, starymi drzewami nie rosną inne. Jakby coś im przeszkadzało. Sama rodzina też jest dziwna. W każdym pokoleniu tylko najstarszy syn ma męskich potomków, do tego zawsze trzech. Hubert Czarny będzie musiał dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi.

Borlik jak Christie?

Wątek morderstwa popełnionego w rezydencji i członków rodziny, z których każdy miał powód, by popełnić zbrodnię, jest tak stary jak kryminały. Poczynając od książek Aghaty Christie (choćby Dom zbrodni), na filmie Na noże kończąc.

To, w jaki sposób skorzystał z niego Borlik, może zaskoczyć. Jesteście ciekawi?

Nową książkę Piotra Borlika, Tajemnicę Wzgórza Trzech Dębów możecie zamówić tutaj. Jej premierę zaplanowano na 3 sierpnia, wcześniej dostaniecie ją w przedsprzedaży.

Przeczytaj także