T2: Trainspotting książka i film już wkrótce!

T2: Trainspotting kultowa historia stworzona przez Irvine’a Welsha powraca! I to nie tylko w postaci porywającej powieści, która na polskim rynku pojawi się 2 marca 2017 roku. Również miłośnicy ekranizacji mają niemały powód do zadowolenia. Już 3 marca bieżącego roku w naszych kinach będzie miała miejsce premiera filmu o tym samym tytule. Niekonwencjonalna paczka przyjaciół znów powraca, by opowiedzieć swoją historię.

T2: Trainspotting – co tym razem?

Simon „Sick Boy” postanawia wrócić do Edynburga na stare śmieci. Wszystko dlatego, że nie sprawdził się w Londynie w roli ojca, męża, biznesmena, alfonsa i przede wszystkim, kombinatora. Ma nadzieję, że tym razem uda mu się zrealizować jeden z najbardziej szalonych pomysłów, jaki do tej pory wpadł mu do głowy. A mianowicie – chce wyreżyserować film pornograficzny.

Do najnowszego projektu postanawia zaangażować starych przyjaciół ćpunów. Mimo że ci przez lata próbowali stanąć na nogi i wyrwać się z beznadziejnego życia. Nic nie jest w stanie powstrzymać Simona, który na potrzeby filmu sprzymierzy się nawet z Markiem, który niegdyś zwiał z grubą kasą. Całość ekipy dopełni Nikki, idealna kandydatka uzależniona od seksu. Biorąc pod uwagę, że każde z nich liczy na spory zarobek, to wystarczający powód, by spodziewać się, iż w powietrzu wisi spory przekręt.

Wszystko wskazuje na to, że mają całkiem dobry plan. Sprawy jednak zaczynają się nieco komplikować, kiedy na ich drodze staje agresywny i opętany zemstą Begbie. Ponadto dołącza do niego Kartofel, który po uszy siedzi w narkotykach.

Autor po raz kolejny przedstawia czytelnikowi opowieść pełną akcji, poczucia humoru i wulgaryzmu. Miejscami obsceniczna, potrafi wciągnąć nawet najbardziej opornego odbiorcę. I choć na pierwszy rzut oka trudno spodziewać się w niej uniwersalnych wartości, to jednak Irvine porusza temat przyjaźni, życia i ludzi.

Przypominamy, że książka T2: Trainspotting w sprzedaży pojawi się 2 marca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także