Sztuka radości – hymn na cześć zmysłowości

Sztuka radości - kup na TaniaKsiazka.plSztuka radości to książka Goliardy Sapienzy, która na polskim rynku pojawi się za sprawą Wydawnictwa Kobiecego już 26 października 2018 roku. Powieść przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom literatury kobiecej i pięknej. Ponieważ prezentowana dziś historia cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, a Guardian czy The Independent okrzyknęły ją arcydziełem, z pewnością warto zwrócić na nią uwagę. Ponadto trzeba tutaj również wspomnieć o samej autorce. Goliarda Sapienza za próbę wydania powieści zapłaciła wysoką cenę. Kobieta zmagała się z depresją, popadła w ubóstwo, a nawet trafiła do więzienia. Zmiażdżona przez krytyków i odrzucona przez wydawców książka dziś święci triumfy na księgarskich półkach. I z pewnością byłaby tym niezmiernie usatysfakcjonowana. Bo przeklęta powieść to w istocie arcydzieło i chyba nikt, kto się z nią zapozna, nie będzie miał co do tego żadnych wątpliwości.

Sztuka radości – niebywała historia

Warto tutaj wspomnieć o tym, iż autorka nad powieścią pracowała przez ponad 10 lat. Jej główną bohaterką jest Modesty, która urodziła się na Sycylii w 1900 roku. Niezależność oraz wolność seksualna, którymi się odznaczała były zaprzeczeniem ówczesnej moralności. Tym samym była kobietą tak zdeterminowaną, że z ubogiej wsi trafiła wprost na królewski zamek. Tam nie szczędziła sobie uciech u boku bogatego arystokraty. Na kartach jej życiorysu znaleźć można również zaskakujący smaczek w postaci pobytu w klasztorze. Wszystko zaś zawdzięcza swojemu niezaprzeczalnemu urokowi, wdziękom oraz inteligencji.

Ale Sztuka radości to coś więcej niż opowieść o wyzwolonej i odważnej kobiecie. To także historia o łamaniu zasad w ówczesnym społeczeństwie, które nierzadko deprecjonowały wartość kobiety. Bohaterka niemal upaja się tym i czerpie energię ze swej zmysłowości oraz seksualnego i uczuciowego nieposłuszeństwa. I wbrew społecznym zasadom jest sobą – kobietą w pełnym znaczeniu tego słowa. W związku z tym trudno się dziwić, że przyciąga swoją zmysłowością i diabelską inteligencją.

Przypominamy, że prezentowana dziś książka będzie dostępna na naszym rynku już od 26 października bieżącego roku. Powieść pt. Sztuka radości znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także