Sztuka kochania – Michalina Wisłocka

Michalina Wisłocka to rewolucjonistka seksualna z czasów PRL-u. Jednak jej badania, doświadczenie i wszystko, co zawarła w książce Sztuka kochania aktualne jest do dziś. Jej fenomen nie gaśnie. Można nawet rzec, że w dobie egoizmu i samouwielbienia publikacja ponownie robi zawrotną karierę. Ponieważ już 27 stycznia do kin wchodzi film pt. Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej mamy przyjemność przypomnieć wam o całkiem nowym wydaniu poradnika seksualnego, który wydała.

Co nowego zawiera Sztuka kochania?

Przede wszystkim jest to wstęp napisany przez profesora Zbigniewa Izdebskiego, wieloletniego przyjaciela Wisłockiej. W czasach, kiedy robił doktorat Michalina została jego konsultantką w sprawach problemów ginekologicznych dziewcząt, o których Izdebski nie miał pojęcia, ponieważ nie był lekarzem. Jak wspomina sam profesor, pisarka często powtarzała, że prawdziwym sensem jej życia jest wspieranie polskiej rodziny, nie tylko kobiet.

Ponadto czytelnicy w odnowionym wydaniu znajdą również nowy rozdział poświęcony antykoncepcji. Warto wspomnieć, że mimo upływu lat książka wciąż pozostaje aktualna w sprawie miłości. W czasach, w których przyszło żyć Wisłockiej, jej działania były uważane za ekscentryczne i rewolucyjne. Łamała konwenanse, podważała autorytety i przede wszystkim leczyła, inspirując do spełniania własnych pragnień. Wieloletnie doświadczenie, które zdobywała w rozmowach z pacjentkami oraz własne przeżycia ujęła w jeden, ponadczasowy poradnik. Dziś ze Sztuki kochania młode pary i dojrzałe związki mogą wynieść wiele pożytecznej wiedzy i nauki.

Chociaż obecnie temat seksu nie wydaje się być już tabu, wciąż pozostaje wiele do powiedzenia i wyjaśnienia w tej kwestii. Poradnik Wisłockiej pomoże zrozumieć odbiorcy, że intymność to niezwykle ważna część życia, która rodzi silne i trwałe uczucia.

Sztukę kochania znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy! Przypominamy również, że 27 stycznia bieżącego roku do kin trafi film pt. Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Widzowie będą mieli możliwość poznania trudnej i wyboistej drogi, którą musiała przejść Wisłocka, by jej książka ujrzała światło dzienne.

Przeczytaj także