Sześć książek idealnych na prezent

Sześć książek – wydaje się, że to zupełnie niewiele w skali całorocznych wojaży z lekturami. Nasz kolega Paweł udowodni wam jednak, że to mylne wrażenie. Okazuje się bowiem, iż sześć książek może zdecydowanie odmienić czyjeś życie i wpłynąć na gust literacki.

Tylko i aż sześć książek wartych uwagi

Koniec roku ma to do siebie, że sieć zalewają długie listy z przedrostkiem „naj” w tytule. Ich zadaniem jest podsumowanie mijającego okresu i wyłonienie tych kilkunastu najlepszych pozycji, które zrobiły furorę wśród czytelników. Zazwyczaj przebrnięcie przez takie zestawienie nie należy do najciekawszych. Zwłaszcza, gdy podawane są jedynie same tytuły a resztę trzeba zweryfikować samodzielnie. Okazuje się wtedy, że z przejrzanych 20 książek tylko jedna przypada nam do gustu.

Dlatego też mamy świetną wiadomość. Nasz kolega Paweł udowadnia, że taka lista nie musi być długa i nużąca. Co więcej! Nie potrzeba wiele wysiłku, by się z nią zapoznać. Wystarczy wcisnąć przycisk „play” a z głośników popłynie sympatyczny głos Pawła, który przybliży wam sześć książek idealnych na prezent. Różnorodność gatunków sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. I co najważniejsze, wysłuchacie krótkich, rzeczowych opisów, które ułatwią wam podjęcie decyzji, czy dany tytuł spodoba się osobie, którą macie zamiar obdarować.

Nie zwlekamy już więc dłużej i przedstawiamy wam najnowszy filmik z kanału Posłuchajcie:

Poniżej zaś znajdziecie sześć pozycji, o których mówił Paweł, oto one:

Marcin Ciszewski – Www.1939.com.pl.

Simon Beckett – Chemia śmierci.

Stieg Larsson – Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

Robert M. Wegner – Opowieści z mekkańskiego pogranicza. Północ – Południe.

Jarosław Grzędowicz – Pan Lodowego Ogrodu.

Lech Jęczmyk – Rakietowe szlaki.

Przeczytaj także