Światło ukryte w mroku – światowy hit w Polsce

Światło ukryte w mroku - kup na TaniaKsiazka.plŚwiatło ukryte w mroku to powieść, która przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi historii opartych na prawdziwych wydarzeniach. Poza tym powody do zadowolenia mają również miłośnicy opowieści związanych z zawirowaniami II wojny światowej. Książka na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży już od 25 marca 2020 roku i zainteresuje nawet najbardziej wymagających czytelników. Ponadto warto tutaj wspomnieć, że ten tytuł w błyskawicznym tempie stał się międzynarodowym hitem, zyskując status bestsellera. Jesteście ciekawi, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Światło ukryte w mroku – historia oparta na faktach

Przejmująca powieść oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich, Heleny i Stefanii, które podczas II wojny światowej ocaliły trzynaścioro Żydów, ukrywając ich na poddaszu własnego domu.

Jest 1943 rok, Przemyśl. Nastoletnia Stefania Podgórska, nazywana od dziecka Fusią, pracuje w sklepie rodziny Diamantów. Jest zaręczona z jednym z ich synów, co młodzi muszą jednak utrzymywać w tajemnicy. Ponieważ ona jest katoliczką, on Żydem. Ich świat przewraca się do góry nogami, kiedy do miasta wkracza armia niemiecka. Diamantowie zostają zesłani do getta, a matka i brat Fusi na roboty przymusowe do Niemiec. Tym samym Stefania zostaje sama w okupowanym mieście, mając pod opieką kilkuletnią siostrę Helenkę.

Pewnego dnia w jej domu rozlega się głośne pukanie do drzwi. Okazuje się, że to Max Diamant, który wyskoczył z pociągu jadącego do obozu śmierci. W związku z tym siostry podejmują odważną decyzję o ukryciu Maxa, a potem dwunastu kolejnych Żydów. Wiedzą, że kolejne pukanie do drzwi, może oznaczać koniec dla nich wszystkich.

Przypominamy, że książka pt. Światło ukryte w mroku będzie dostępna w sprzedaży na polskim rynku od 25 marca bieżącego roku. Prezentowaną dziś książkę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom historii, opartych na prawdziwych wydarzeniach. Warto tutaj dodać, że autorka, Sharon Cameron bardzo dobrze przygotowała się do stworzenia tej powieści. Ponieważ przeprowadził gruntowne i skrupulatne badania nad historią sióstr Podgórskich. Sprawdźcie to sami!

Przeczytaj także