Świąteczne książki dla dzieci – sprawdźcie!

Świąteczne książki dla dzieci  doskonale nadają się na bożonarodzeniowy prezent. Dziś przygotowaliśmy kilka najpopularniejszych pozycji dla najmłodszych w różnym wieku. Poza tym, gdyby żadna z prezentowanych dziś lektur nie wpadła wam w oko, na końcu znajdziecie odnośnik do pozostałych książek. Nasze dzisiejsze propozycje to historie ściśle powiązane z wigilią i świętami Bożego Narodzenia. Tym samym czytelnicy znajdą tu mnóstwo śniegu i gorączkowych przygotowań. Dowiedzą się co nieco o Mikołaju i świątecznych tradycjach. A już na pewno będą się przy tych historiach dobrze bawić. Zatem koniecznie sprawdźcie, co takiego dziś przygotowaliśmy!

Życie i przygody Świętego Mikołaja - kup na TaniaKsiazka.plŚwiąteczne książki dla dzieci – Życie i przygody Świętego Mikołaja, nowe wydanie

Dlaczego Święty Mikołaj podróżuje saniami, które ciągną renifery? Jak to się dzieje, że mieści się w kominie, i jak udaje mu się dostarczyć wszystkie zabawki w jedną zimową noc? Historia zaczyna się w chwili, gdy nimfa leśna znajduje porzucone w lesie niemowlę. Dorastające pośród mitycznych leśnych stworzeń dziecko uczy się, jak pokonywać zło. A u progu dojrzałości odkrywa, jak powrócić do świata ludzi. Wtedy to postanawia obdarowywać prezentami i dzielić się miłością ze swoimi współbraćmi.

Książka już dostępna.

Świąteczne książki dla dzieci – Oskar głodny jednorożec zjada święta

Tym razem Oskar czai się na świąteczne ozdoby. I nie tylko na nie…Świąteczne książki dla dzieci – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Głód nie opuszcza Oskara nawet w Wigilię. Zjadł już choinkę, prezentowe skarpety i zabrał się za same prezenty! Ale na całe szczęście oszczędził magiczną karmę, która pozwala reniferom latać. Czy aby na pewno? Och… jednak i ona padła łupem Oskara.

I jak teraz Święty Mikołaj dostarczy wszystkie prezenty, skoro jego zaufany zaprzęg nie jest w stanie wzbić się w powietrze? Na całe szczęście księżniczka Ola ma pewien plan. Tym samym Oskar zostanie najlepszym renirożcem na świecie!

Książka już dostępna.

Świąteczne książki dla dzieci – zobacz na TaniaKsiazka.plŚwiąteczne książki dla dzieci – Pomocnicy Mikołaja

Pada śnieg i Gwiazdka jest tuż-tuż. W związku z tym w Choinkowym Lesie trwa właśnie przedświąteczna krzątanina. Wtem Borsuk otrzymuje pilną wiadomość od Mikołaja: w Górach Jemiołowych spadło tyle białego puchu, że rodzina Niedźwiedzi nie zdążyła przygotować się do świąt! Czy zwierzęta wyruszą z pomocą niedźwiedziom i czy pomogą Mikołajowi uratować Gwiazdkę?

Zabawny i interaktywny picturebook, który w perfekcyjny sposób wprowadzi małego czytelnika w magiczny klimat świąt.

Książka już dostępna.

Świąteczne książki dla dzieci – Pluszowy zajączek

Zbliżają się Święta. Jacek sadza na biurku swojego ukochanego Pluszowego Zajączka i pisze list do Mikołaja. Rysuje pięknego zajączka, a Pluszowy zajączek - kup na TaniaKsiazka.plpod spodem prosi, aby Mikołaj przyniósł taki właśnie prezent jego siostrzyczce Gabrysi. Pluszowy Zajączek nie umie czytać, myśli więc, że Jacek chce go zamienić na nową maskotkę i zrozpaczony zabiera list spod poduszki. Rozumie jednak, że postąpił źle. I chcąc naprawić błąd, w dzień Wigilii wyrusza na poszukiwanie Mikołaja. Nie jest to łatwe, ale na szczęście poznani na podwórku Bałwanek, psotnik Mróz i przemądrzała Wrona pomagają mu dostarczyć list na czas.

Książka już dostępna.

Świąteczne książki dla dzieci – sprawdź na TaniaKsiazka.plŚwiąteczne książki dla dzieci – Feluś Kocimiętki odkrywa świąteczny sekret

Zostały cztery dni do Świąt. Tym samym Ala i Feluś z niecierpliwością oczekują na wyjątkowy dzień w roku. W tym czasie zdobią mieszkanie świątecznymi dekoracjami, odwiedzają jarmark bożonarodzeniowy i piszą list do Świętego Mikołaja. Dziewczynka ma tylko jedno wyjątkowe życzenie. I nie jest to stos prezentów. Czy marzenie Ali naprawdę się spełni?

Książka już dostępna.

Inne świąteczne książki dla dzieci znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także