Świąteczne książeczki dla dzieci – co wybrać?

Zastanawiacie się, jakie świąteczne książeczki dla dzieci wybrać w tym roku, by wprowadzić je w magiczny klimat Bożego Narodzenia? A może zależy wam na tym, by wasze pociechy dowiedziały się jak najwięcej o świątecznych tradycjach? Nie tylko tych w Polsce, ale też na całym świecie?  Bez względu na cel, jaki wam przyświeca, prezentowane dziś książki to idealne propozycje dla najmłodszych czytelników. Ponieważ pomogą wam one wprowadzić maluchy w zimowy czas. Ponadto są to również opowieści, w których nie brakuje magii, ciepła i wielu interesujących informacji na temat świątecznych tradycji. Koniecznie zatem sprawdźcie, czego możecie się spodziewać po tych tytułach!

Świąteczne książeczki dla dzieci – co wybrać?

Świąteczne książeczki dla dzieci - kup na TaniaKsiazka.pl

Gdzie jest mikołaj? David Bedford

Mały Miś w oczekiwaniu na Mikołaja nie chce zasnąć. W końcu musi zobaczyć, jak on wygląda! Chociaż Mama Misia oznajmiła, że Mikołaj przyjdzie dopiero, jak Miś pójdzie spać, to wkrótce na dole słychać dziwne dźwięki. Czy to właśnie on?

Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa John Burningham

Nawet Święty Mikołaj czasem ma nadzwyczajne sytuacje. Właśnie został jeden, ostatni prezent, o którym zapomniał! Ponownie więc zaprzęga sanie i gna, ile sił mają renifery, by dotrzeć na czas do Korneliusza Klopsa, który mieszka na odległej górze.

Idą święta - kup na TaniaKsiazka.pl

Idą święta!  Monika Utnik-Strugała

Z tej książki maluchy dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o świątecznych tradycjach. Jednak nie tylko tych, obowiązujących w Polsce. Jak wyglądają święta w innych miejscach na świecie? Dlaczego ubieramy choinkę? Skąd się wzięły bożonarodzeniowe szopki? Odpowiedzi na te oraz wiele więcej pytań znajdziecie właśnie w tej książce.

Rymowanki grudniowe - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Rymowanki grudniowe Mirosława Kwiecińska

To kalendarz adwentowy, w którym dzieci znajdą wierszyk na każdy dzień Adwentu. Tym samym dowiedzą się znacznie więcej o świątecznych tradycjach. Ponadto nie brakuje tu również uroczych ilustracji, które zainteresują każdego czytelnika i pobudzą wyobraźnię!

Świąteczne książeczki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Najmniejszy pomocnik Mikołaja Małgorzata Górna

Śledząc przygody elfa, dzieci dowiedzą się m.in.: skąd biorą się pod choinką prezenty i kto pomaga Mikołajowi w jego pracy. Ponadto przekonają się również, że warto spełniać marzenia oraz żyć z innymi w zgodzie i przyjaźni.

Świąteczne książeczki dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jak schować Lwa w święta Helen Stephens

Nadchodzi Gwiazdka. Malwinka wyjeżdża z rodzicami do cioci i dowiaduje się, że nie wolno zabrać Lwa do pociągu. A to nie lada problem, ponieważ przyjaciele są nierozłączni. Czy Lew pozwoli, by Malwinka była smutna? I czy uda się im pokonać te przeciwności losu?

Przeczytaj także