Strażnicy światła z nagrodą Barnes and Noble.

Tajemnicza wyspa, kobieta, która nikomu nie może zaufać, dziwna grupa ludzi, wśród których być może jest morderca. Strażnicy światła to fenomenalny debiut niezwykle cenionej za granicą pisarki, Abby Geni, która zabiera nas wprost na łono dzikiej przyrody, gdzie czai się niezwykle krwawa tajemnica. Powieść, która debiutuje na polskim rynku 10 marca, zdobyła niedawno prestiżowe wyróżnienie największej, amerykańskiej księgarni: Barnes and Noble, 2016 Discover Awards.

Strażnicy światła – bajeczna przyroda i krwawa tajemnica.

W tej powieści znajdziemy wszystko, czego szukamy w thrillerze. Mała grupka ludzi zostanie zamknięta na ograniczonej przestrzeni. Na tajemniczej wyspie zaczynają ginąć ludzie. Każdy z osobna może być podejrzanym. Główną bohaterką i jednocześnie narratorem tej historii jest fotografka Miranda. Kobieta przybywa na wyspę położoną u wybrzeży Kalifornii, aby robić zdjęcia dzikiej przyrodzie. Nie spodziewa się, że wyprawa, która była jej marzeniem, szybko zmieni się w prawdziwy koszmar.

Tajemnicza “Wyspa śmierci”.

Oprócz Mirandy na wyspie przebywa także sześciu naukowców, którzy mieszkają tam już jakiś czas. Kiedy przybywa Miranda mieszkańcy robią zakłady, jak długo kobieta z nimi zostanie. Uznają, że maksymalnie dwa tygodnie. Okazuje się, że nie jest to wcale miejsce, o sielskim i przyjaznym charakterze. Miranda szybko się przekona, że na tajemniczej wyspie czai się zło i że każdy z jej towarzyszy będzie podejrzanym. Wkrótce pozna też tajemnicę “Wyspy śmierci”.

Przyroda, która może być wrogiem.

W całej historii niezwykle ważną rolę ogrywa dzika natura. Opisy Abby Geni są naprawdę niezwykle malownicze i urzekające. W tej historii dzika przyroda jest zarówno piękna jak i niebezpieczna. Dowiadujemy się, że na wyspie wszędzie są myszy, a wokół wysp pływają krwiożercze rekiny. Między innymi badaniem ich populacji zajmują się zamieszkujący to miejsce naukowcy. Kto w tej historii okaże się zwierzyną, komu będzie mogła zaufać Miranda i najważniejsze, czy wyjdzie z tego cało? Musicie koniecznie to sprawdzić.

 

Przeczytaj także