Stephenie Meyer wyda pierwszą książkę z dorosłą bohaterką w roli głównej

The ChemistPo tym, jak pojawiły się pogłoski, że saga Zmierzch może być kontynuowana, Stephenie Meyer na razie nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła tym doniesieniom. W międzyczasie wydaje swoją pierwszą “dorosłą” książkę. W ten sposób Meyer nie tylko zmienia grupę czytelniczą, do której adresuje swoją, nową literaturę ale także wkracza do zupełnie innego gatunku literackiego: spy thriller (thriller szpiegowski). Wiele osób, które przeczytało inną książkę Meyer spoza “zmierzchowego” uniwersum: Hosta (polski Intruz), będzie z pewnością zadowolonych. O czym opowiada The Chemist?

Najnowsza książka Meyer będzie miała swoją anglojęzyczną premierę 15 listopada tego roku. Autorka po raz pierwszy napisała książkę z gatunku, thriller szpiegowski i jak sama zapowiada, jej najnowsza książka będzie “trzymała w ciągłym napięciu”. Meyer nadal nie opuszcza jednak swojej “paranormalnej”, literackiej otoczki i możemy się spodziewać, że w The Chemist będzie miało miejsce wiele zdarzeń “nie z tego świata”.

Stephenie Meyer w szpiegowskiej intrydze

The Chemist to historia młodej kobiety pracującej dla amerykańskiego rządu. Jej udział w tajnych projektach był ściśle skrywaną tajemnicą. Kobieta jest w posiadaniu wielu niewygodnych informacji i w pewnym momencie agencja “dziękuje jej za współpracę”.

Życie kobiety jest zagrożone, teraz musi dobrze się nagłowić, żeby znaleźć wyjście z sytuacji, w której się znalazła. Sprawy nie ułatwi fakt, że zakochuje się w mężczyźnie, który może jeszcze bardziej jej zaszkodzić. Kiedy staje pod ścianą i traci wszystkie karty, które mogą ją jeszcze uratować, okazuje się, że z pomocą przyjdą jej jej niezwykłe zdolności. Będzie musiała je wykorzystać w sposób, jakiego nigdy sobie nawet nie wyobrażała.

Autorka wielomilionowego bestsellera

IntruzStephenie Meyer zapisała się już na zawsze w historii literatury za sprawą sagi Zmierzch. Nie zaprzeczą temu ani fani autorki ani jej oponenci. W końcu z liczbami się nie dyskutuje, a książki o wampirach Mayer sprzedały się na świecie w 112 mln kopii! Ostatnią książkę z serii Meyer wydała w 2008 roku, później pojawiały się jeszcze powieści pobocznie nawiązujące do sagi. Jednak nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem jak przygody Edwarda i Belli.

Sporym przełomem w twórczości Meyer było wydanie w 2008 roku książki pod tytułem Host. Sama książka zyskała całkiem spore grono fanów i sprzedała się nie najgorzej (w porównaniu do Zmierzchu). Adaptacja filmowa była już z kolei kompletnym fiaskiem. Jednak dzięki tej książce, Meyer zyskała uznanie wielu zupełnie nowych fanów swojej twórczości i antyfanów Zmierzchu.

Polska premiera The Chemist nie jest na razie znana. Zanim pojawi się na polskich półkach, sięgnij po: Intruza, który zdobył uznanie wielu fanów Meyer lub książki z uniwersum Zmierzchu w tym: Życie i śmierć.


Informacje o potencjalnej kontynuacji sagi Zmierzch znajdziesz tutaj.


Przeczytaj także