Stacja Tokio Ueno – nowa powieść Serii z Żurawiem

Stacja Tokio Ueno to najnowsza zapowiedź książki Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. O czym ma opowiadać najnowsze powieść Serii z Żurawiem? Sprawdź!

Seria z Żurawiem, czyli pisanie dookoła świata

Czy wiecie czym jest Seria z Żurawiem? Jest to zbiór książek Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, który powstały z myślą o wielbicielach literatury współczesnej. Autorzy książek wchodzących w skład cyklu pochodzą z zupełnie różnych zakątków świata.

Tytuły wydane pod egidą Serii z Żurawiem, to książki które odniosły ogromny sukces w kraju skąd pochodzą. Wiele z nich zostało również wyróżnione najważniejszymi nagrodami literackimi.

Każdy tytuł, jak pisze na swojej stronie wydawnictwo:

jest więc zaproszeniem do kolejnej literackiej podróży w najciekawsze rejony literatury współczesnej.

Dokąd zawiezie nas Stacja Tokio Ueno?

Akcja powieści Yu Miri dzieje się w Japonii, w parku w pobliżu stacji Tokio Ueno. Bohaterem jest Kazu, duch którego życie mimo pomyślnego omenu, jakim jest urodzenie się w tym samym roku co cesarz, było wypełnione bólem i samotnością.

Odkąd zjawił się w Tokio przyjeżdżając za pracą, zaczął tracić najbliższych. Pod koniec jego życia, po tragicznym tsunami w 2011 roku, zamieszkał w parku Ueno w miasteczku bezdomnych. Teraz jego duch nawiedza park, w którym spędził ostatnie lata swojego życia. Czy w końcu dusza Kazu zazna ukojenia?

W swojej przejmującej powieści Yu Miri pokazuje nieznane oblicze Japonii. Japonii, w której bieda i bezdomność dotykają większej części społeczeństwa, niż można byłoby się spodziewać. Wśród osób dotkniętych wykluczeniem znajdują się bardzo często japońscy seniorzy.

Autorka oddaje głos tym, którym ten głos zabrano. Jednocześnie udowadnia, że literatura piękna ma ogromną moc uwrażliwiania na palące problemy społeczne.

Premiera książki Stacja Tokio Ueno przypada na 8 września. Niemniej jednak możecie ją już zamawiać tutaj.

Przeczytaj także