Snowflake Louise Nealon – trudna opowieść o wchodzeniu w dorosłość

29 września w księgarniach pojawi się niezwykła powieść pt.  Snowflake Louise Nealon. To debiut literacki pisarki, która w swojej książce postanowiła napisać o emocjach każdego z nas. Jej opowieść traktuje o rodzinie, miłości, depresji, radości i dorastaniu we współczesnym świecie. I wiadomo, że ta historia na długo zapadnie nam w pamięć. 

Snowflake Louise Nealon Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Snowflake Louise Nealon

Boleśnie autentyczna opowieść o wchodzeniu w dorosłość z dorosłymi na plecach.

~ Aleksandra Zbroja

Powieść Snowflake Louise Nealon to przejmująca historia o ludziach. O mnie i o Tobie. I choć ma główną bohaterkę, która posiada imię i nazwisko, w jej oczach możemy zobaczyć własne odbicie.

Wchodząc w świat rozpisany przez Nealon poznajemy osiemnastolatkę imieniem Debbie White. Dziewczyna mieszka na wsi pod Dublinem razem ze swoją matką Maeve i jej sporo młodszym partnerem. A także z wujem Billym, który zajmuje stojącą w ogrodzie przyczepę kempingową. Tam jest mu dobrze, bo codziennie towarzyszą mu gwiazdy nad głową i niezawodna butelka whisky. Matka Debbie nie jest wymarzoną mamą. Kobieta zmaga się z chorobą psychiczną i codziennie zapisuje swoje sny, które uważa za prorocze. Niestety z biegiem czasu jej dziwactwa przybierają coraz bardziej mroczne oblicze i bardzo silnie oddziałują na córkę. Tak, ta rodzina jest zdecydowanie specyficzna i wszystkich jej członków łączą niezdrowe relacje. I to tylko kwestia czasu, aż spadnie na nich jakaś tragedia.

Gdy Debbie rozpoczyna studia na Trinity College w Dublinie próbuje odnaleźć się w nowej, zupełnie innej rzeczywistości. Tkwi między dwoma biegunami: wyrafinowanym towarzystwem przyjaciół z uczelni a swoją rodziną, zamkniętą w hermetycznym świecie dysfunkcji, i która nie może być ani wsparciem ani bezpieczną przystanią. Czy ta dziewczyna masz szansę pozbyć się brzemienia, które na niej ciąży?

***

Snowflake Louise Nealon to do bólu prawdziwa historia o dorastaniu i opuszczaniu domu. Debbie jest symbolem pokolenia, a jej głos jest głosem milionów tych, którzy tak jak ona, muszą sobie w dorosłym życiu radzić z  trudnymi doświadczeniami z dzieciństwa.

Premierę książki zaplanowano na 29 października, ale już teraz przedpremierowo możesz zamówić ją w tym miejscu.

Czytaj także:

Przeczytaj także